Tvořili ji dva čtrnáctiletí skifaři TJ Chemička Ústí nad Labem, jeden tatínek a trenér Pavel Janák. Diváci kolem jezera ve Villachu nakonec uznale tleskali Adamovi Houšťovi a Tadeáši Konschmillovi z Vaňova. Jak to dopadlo, prozradili sami.

Z hlediska zkušeností na vodě jsi o dva roky mladší než Adam. Tak jak hodnotíš výjezd, Tadeáši?
Silná konkurence. Slováci, Němci, Rakušané, Italové, Švýcaři, Slovinci, Chorvati a Česká republika. V pátek byl trénink, v sobotu začínaly rozjížďky skifařů. Po organizační stránce to nemělo chybu, ale někteří borci vypadali jako svalnatí ženáči s jejich 190 centimetry a devadesáti kilogramy. Přihlášeno bylo 40 lodí, startovalo se po šesticích. Adam měl těžký los, já rozjížďku vyhrál a postoupil jsem do finále A. Dal jsem do závodu všechno a dlouho jsem se pral s domácím borcem o bronz. Potom jsem chytil v záběru plovoucí plastovou láhev a dost mě to rozhodilo. Byla z toho bramborová, ale i tak je to bomba. Vyhrál Chorvat. Jo, ještě jedna obecná poznámka. Byly tam krásné holky.

Společně jezdíte dvojskif a podle trenéra jste předvedli životní výkon. Můžeš to trochu popsat, Adame?
V závodě bylo přihlášeno 24 lodí, rozjížďky byly po osmi. Vydřeli jsme finále a trenér se mohl zbláznit radostí. V takové konkurenci to nikdo nečekal. My jsme byli tak nažhavení, že jsme start trochu přepálili. Jezdí se kilometr a my jsme dojeli na čtvrtém místě. Něco neskutečného. Závod vyhráli Slovinci. V takových chvílích hledáte správná slova, já bych hlavně poděkoval trenéru Janákovi a jeho dceři Kláře. Na skifu jsem měl smůlu v rozjížďce, ale celkově jsem měl třetí nejlepší čas.

Nakonec dostal slovo zkušený Pavel Janák a byl stručný. Velká zkušenost pro všechny, velké překvapení pro Villach. Přiznávám, že takový výsledek jsem nečekal. Ve své věkové kategorii porazili zbytek Česka. Kluci jsou skutečně šikovní!