Florbalovému Ústí pomohl návrat Viktora Kopeckého i výpomoc Mikuláše Krbce. Díky výhře 8:6 v Litvínově a domácí kanonádě s Havířovem, který zdolalo 8:2, už je Ústí opět třetí.

Utkání v Litvínově mělo divoký průběh, Ústečtí vedli na startu poslední části 6:3, jenže domácí dvě a půl minuty před koncem srovnali. Závěr však rozhodl kanonýr Kopecký, který přidal další gól a asistenci, čímž zaokrouhlil svou bilanci na 4 branky a 1 nahrávku, a stanovil konečné skóre na 8:6. U pěti branek (1+4) byl také Mikuláš Krbec.

To zápas s Havířovem byl rozhodnutý podstatně dříve, Ústí vedlo v 9. minutě 4:0, po dvou periodách už 7:0 a soupeři povolilo góly až v závěru. „Jsme rádi za body, tabulka je nahuštěná a potřebujeme každý bod,“ netajil po dalších dvou výhrách spokojenost Kopecký.

„S Havířovem jsme měli výborný nástup do utkání prvních 10 minut jsme hráli dobře na balonku, bez chyb a důrazně do branky, od toho se odvíjelo celé utkání které jsme dobře kontrolovali a dovedli ho k dobrému výsledku,“ ohlédl se za domácí kanonádou. „Po většinu utkání jsme byli úspěšní v obraně a v blocích, k čemuž jsme dokázali přidat odvahu a tlak v zakončení, čímž jsme soupeře přehrávali,“ přidal pohled trenér Vojta.

Ten se vrátil i ke klíčovým momentům v Litvínově. „Rozhodující branka díky našemu pohybu a ochotě dělat rozdílové situace. Zápas jsme zvládli i přesto, že jsme ve 3. třetině polevili a pustili soupeře zpět do hry.“

Návrat dvou odchovanců osvětlil sportovní manažer David Stummer. „Krbec nám pouze občas vypomáhá z Chodova, Kopecký byl na hostování v Bohemians, které mu skončilo a bude pokračovat s námi.“