Náročný víkend má za sebou hokejbalová Elba DDM Ústí nad Labem. Její hráči nejprve zdolali KOVO Praha 4:1, po náročné cestě přes celou republiku pak přetlačili 4:3 i nevyzpytatelnou Karvinou.

Současná vládní opatření zakazují přespávání oddílů během výjezdů, Severočeši tak museli vyrazit na dlouhou cestu až v neděli. „Z Ústí jsme odjížděli už v půl páté ráno. Trochu jsem se bál, že budeme muset lovit některé hráče, kteří zaspí, ale všichni dorazili včas,“ usmíval se kouč Jan Fedák, jenž mohl být s víkendovou bilancí spokojený. Jeho svěřenci totiž zůstali stoprocentní.

„Proti Kovu to byl vyrovnaný duel, v němž bych řekl, že rozhodla koncovka a schopnost se prosadit v zakončení,“ hodnotil Fedák sobotní výhru 4:1. „Z naší strany tam ale byla velká nedisciplinovanost a dost zbytečných vyloučení,“ zdvihl varovný prst.

BITVU V KARVINÉ ROZHODL ZÁVĚR

Ani v neděli ve Slezsku se však nehrálo v rukavičkách. Oba týmy zaznamenaly celkem devět vyloučení, právě přesilovky nakonec rozhodly. Ústí sice po skvělém úvodu dvakrát vedlo, jenže domácí dokázali skóre otočit a osm minut před koncem vedli 3:2. Elba se však mohla opět spolehnout na svého kapitána Lukáše Soukupa, jenž po třech kanadských bodech z Prahy (1+2) dalšími dvěma zásahy a jednou asistencí pomohl k závěrečnému obratu. Nejprve sám srovnal v přesilové hře na 3:3, 42 sekund před koncem pak asistoval ve dvojnásobné početní výhodě u vítězné trefy Vaňka.

„Domácí nám v závěru nabídli přesilovku 5 na 3, kterou se nám povedlo využít,“ oddechl si ústecký kouč. „Po této brance nás ale v pokračující přesilovce pěti proti čtyřem zatlačili a měli jsme štěstí, že se jim nepovedlo vyrovnat,“ nebyl úplně spokojen. „V zápase jsme měli dobrý úvod, ve druhé části jsme ale přestali plnit to, co nám přinášelo ovoce. V poslední periodě jsme se k tomu ale naštěstí dokázali vrátit, což nám nakonec přineslo tři body,“ doplnil.

Závěr zápasu ovládly také emoce, po vzájemné potyčce byl na 2+2 minuty vyloučen domácí Rosůlek, stejný trest s přídavkem dalších pěti minut a trestu do konce utkání si odnesl také hostující Jan Langthaler. Na tříbodové ústecké radosti už to ale nic neměnilo.

Elba tak po třech výhrách v řadě okupuje čtvrtou příčku tabulky s pětibodovým náskokem a zápasem k dobru na pátý Hradec Králové. Na třetí Pardubice navíc ztrácí pouhé dva body se dvěma zápasy k dobru. Posunout se v tabulce výš bude moct už v příštím kole, na domácí půdě ji však čeká velice náročná výzva. V sobotu totiž dorazí na Stadion mládeže Kladno, které je zatím v celé soutěži stoprocentní. Pokud ho Ústí porazí, poskočí už na druhou příčku. Start je v 11 hodin.

Hokejbal, Crossdock extraliga:
KOVO Praha – Elba DDM Ústí nad Labem 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 34. Šmerha (Kočka, Kern) – 17. Stupka (Tomáš, Vaněk), 25. Soukup (Martin Zdvořáček), 39. Vaněk (Soukup, Kučera), 41. Haas (Soukup)
Rozhodčí: Gráca, Prudík. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 18:33.
Elba DDM Ústí nad Labem: Banda (Rechtorik) – Grus, Kučera, Poláček (A), Sedláček, Smolík, M. Zdvořáček – Červinka (A), Glesel, Gottfried, Haas, Michajličenko, Škurla, Soukup (C), Stupka, Tomáš, Vaněk, P. Zdvořáček

Karviná – Elba DDM Ústí nad Labem 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 8. L. Rosůlek (Pala), 20. Tóth (L. Rosůlek), 37. Stromko (L. Rosůlek) – 1. Kučera (Vaněk, Langthaler), 8. Soukup (Poláček, Gottfried), 39. Soukup (Vaněk), 45. Vaněk (Grus, Soukup)
Rozhodčí: P. Škrobák, M. Škrobák. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Hráno bez diváků. Střely na branku: 22:24.
Elba DDM Ústí nad Labem: Rechtorik (Landt) – Bečvář, Grus, Kučera, Michajličenko, Poláček (A), Smolík, M. Zdvořáček – Červinka (A), Gottfried, Haas, Langthaler, Škurla, Soukup (C), Stupka, Tomáš, Vaněk