Soubor trenéra Jaroslava Pavlíka zvládl vítězné první utkání, kdy otočil nepříznivě se vyvíjející stav. V neděli tak mohl na domácí půdě proměnit postupový mečbol do semifinále. Také zde viděli diváci tuhý boj a bezbrankovou první třetinu. I tady dokázala Elba brzy reagovat na vedoucí trefu soupeře. Pak už však pálili přesně jen Východočeši, o semifinalistovi se tak rozhodne ve středu od 19.30 v Letohradu.

Oba domácí zápasy byly úplně rozdílné. Zatímco v sobotu jsme se drželi perfektně taktiky a tlačili se do brány a hlavně byli méně vylučovaným týmem, v neděli jsme udělali kupu zbytečných faulů, které nás stály mnoho sil,“ hodnotil oba duely útočník Elby Martin Stupka. „V sérii, kde de facto padají branky jen v početních výhodách, si nesmíme tolik vyloučení dovolit. Musíme rychle zregenerovat a ve středu nás čeká nejtěžší utkání sezóny. Jedeme tam zvítězit a každý musí na hřišti nechat vše,“ burcoval své spoluhráče.

FK Ústí - Velvary, ČFL B 2022/2023
OBRAZEM: Výprask od Velvar! Arma doma dostala čtyřku

Do pátého zápasu dospěla také série mezi Svítkovem a Karvinou, mezi čtyřmi nejlepšími už naopak čekají Pardubice, které zvítězily nad Hostivaří 3:0, a pražský Kert Park, jenž potřeboval na vyřazení Kladna jen o jedno utkání víc. (db)

V Českém poháru Elba končí
Ještě před rozhodujícím pátým zápasem čekal ústecký celek čtvrtfinálový duel Českého poháru na hřišti prvoligové Blatné. "Na utkání do Blatné odcestoval převážně tým mladíků z juniorky a dorostu s ohledem na pošetření sil A-týmu na rozhodující zápas extraligy," okomentoval klub vysokou porážku 3:15 na svém Facebooku. "Výsledek zápasu je sice nepříznivý, ale i tak moc děkujeme všem mladíkům za reprezentaci klubu a věříme, že jim tato skutečnost dala i nějaké zkušenosti do jejich závěrečných bojů v této sezóně."