To pro svěřence trenéra Tomáše Laibla znamená cestovat do Pardubic, které jsou jejich čtvrtfinálovým vyzyvatelem ve vyřazovací části. „Most byl od začátku důraznější a pohyblivější, nás srazila vyloučení, tím jsme se dostali pod tlak a soupeř do vedení," hodnotil utkání obránce Elby DDM Ústí Miroslav Růžička.

Na první gól uměli domácí zareagovat a vyrovnat nejen skóre, ale i dění na hřišti. „Nebyli jsme výrazně horší, ale rozhodly to opět naše individuální chyby, kterých se teď neumíme vyvarovat. Už je to v našich hlavách a opakuje se to," povídal Růžička.

Zbytečná vyloučení

Druhé dějství poslalo hosty z Mostu do dvoubrankového vedení, které uhájili až do konce. „Mohlo to být vyrovnanější, ale nesmíme se nechat zbytečně vylučovat. Když už máme stoprocentní šanci, nedáme jí, soupeř ano," hledal další příčinu útlumu ústeckého týmu obránce Elby.

Vítězný celek Mostu skončil na třetím místě tabulky, v prvním kole play off narazí na Sudoměřice, Elba se pokusí překvapit ve čtvrtfinálové sérii s Pardubicemi. „Tam jsme dostali kotel, soupeř je rozjetý a určitě bude favoritem," povídal Růžička.

Jenže to musí Pardubice potvrdit na hřišti. „Můžeme do toho jít s čistou hlavou, potřebujeme se semknout jako tým, nedaří se nám, ale míček je kulatý, stát se může cokoliv," uzavřel kapitán reprezentace.

Elba DDM Ústí nad Labem - Kovodent Most 3:4 (1:1, 1:3, 1:0) Branky a nahrávky: 14. Sedláček, 21. Kváš (Banda), 44. Soukup - 7. Novák (Richter), 16. Richter (Novák, Drenčko), 19. Bruštík (Čížek), 25. Richter (Prokš, Koudelka). Rozhodčí: M. Škrobák, P. Škrobák. Střely: 29:36. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. Diváci: 70.
Elba DDM Ústí: Banda (Poulíček) - Růžička, Zákon, Kaltenböck, Kváš, Poláček, Kučera - Hubený, Soukup, Langthaler, Baxa, Pilař, Gottfried, Bím, Štoček, Wágner, Sedláček, Kučera. Trenér: Tomáš Laibl.
HBC Kovodent Most: Brém - Čížek, Koudelka, Zika, Prokš, Faltín, Fiala, Plachý - Kypeš, Bruštík, Černý, Drenčko, Novák, Richter, Chytrý, Jarkovský, Krasíček. Trenér: Jiří Plachý.