„Po první třetině jsme prohrávali 0:2 a náš výkon byl tragický. Myslel jsem, že dostanu infarkt," zlobil se kouč Elby Milan Jelen a pokračoval: „O přestávce jsme si k tomu ale něco řekli a ve druhé části se hra vyrovnala. Měli jsme řadu přesilových her a vytvářeli jsme si šance, bohužel jsme v závěru inkasovali třetí gól."

Do poslední periody vlétli jeho svěřenci s odhodláním zápas zdramatizovat. „To se nám dvojicí branek povedlo a v závěru utkání jsme po odvolání brankáře hráli šest proti čtyřem, vyrovnat už se nám ale nepodařilo. Přesto jsme se ve třetí třetině hodně zlepšili, závěr vypadal hodně dobře," připustil Milan Jelen.

Jeho tým zůstává s jedním bodem stále předposlední v tabulce. „Kluci vědí, že potřebujeme bodovat, jsou ale pod psychickou dekou. Třeba Soukup jel potřetí v sezoně nájezd a opět ho nedal. Věřím ale, že už se zvedneme," říká Jelen.

V příštím kole proti Kladnu by mohl Elbě pomoci i olympijský vítěz z Nagana Jan Čaloun. „Jednáme s ním, snad vše dobře dopadne," přeje si kormidelník Ústečanů.

Elba DDM Ústí – Jihlava 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 41. Kváš (Hubený, Langthaler), 44. Olyšar (Langthaler, Soukup) – 5. Trávník (Danko, Vávrů), 15. Jobák (Smutný), 30. Fiala (Smutný). Rozhodčí: Kettner, Záhora. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely: 29:21. Diváci: 75.

Elba DDM Ústí: Banda – Růžička, Obdržálek, Kváš, Haas, Kučera, Jirava, Tománek – Hubený, Langthaler, Soukup – Prášek, Olyšar, Kotlík – Vrábel, Svoboda, Zákon – Šára, Baxa. Trenér: Jelen.