Vlašim šla v obou zápasech snadno do vedení. „Poté si to zkušeně hlídali. My jsme byli naprosto bezzubí v koncovce, ani jsme se nedostali pořádně do zakončení. Místy jsme vytvářeli Vlašimi kompars," durdil se zklamaný kouč Ústí Patrik Cerman.

Po černé sobotě se to s ústeckým celkem vezlo i o den později. „Rozdíl mezi Vlašimí a Jihlavou není tak veliký, ale sportovní forma je na straně soupeře, jsou v pohodě. My jsme naopak neměli den, hlavně v sobotu se nám vůbec nedařilo," popisoval Cerman.

Takový průběh nečekal ani ten největší pesimista. „Je pravda, že tohle jsem nečekal, dát jeden gól za zápas a dostat se tak do tří šancí je hodně málo. Za Vlašim chytal brankář Vítkovic Šindelář, na toho musí jít třicet střel a musí být pod tlakem," povídal Cerman.

Série se nyní přesune na sever Čech. „Doma jsme úplně jiný mančaft, na hřišti necháme duši," slibuje kouč.

HBT Vlašim – Elba DDM Ústí 5:1 (1:0, 2:0, 2:1). Branky: 4. Blažek, 21. Hudeček, 22. Nýdl, 42. Horák, 45. Janáček – 33. Kotlík. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Střely: 30:32. Diváci: 90. Stav série: 1:0.

HBT Vlašim – Elba DDM Ústí 3:1 (2:0, 1:0, 0:1). Branky: 8. Šindelář, 14. Horák, 26. Wróbel – 34. Hubený. Vyloučení 3:8. Bez využití. Diváci: 120. Stav série: 2:0.

Elba DDM Ústí: Banda (Hruška) – Adam, Růžička, Haas, Jirava, Prášek, Šilínek – Štěpánek, Hubený, Plachý, Langthaler, Rubeš, Soukup, Polášek, Netušil, Kotlík, Lacina. Trenér: Cerman.