„Je to škoda, odehráli jsme jedno z nejlepších utkání celé sezony a sahali jsme po bodech. V posledních třiceti vteřinách jsme ale udělali sérii chyb, které nás nakonec stály bodový zisk," litoval po utkání trenér Elby Milan Jelen.

Jeho svěřenci přijeli na půdu lídra extraligy velmi dobře připravení a úvodní dějství jim vyšlo. „Věděli jsme, co chceme hrát a to se nám i dařilo. V první části dal Horáček dvě branky a rázem jsme vedli 2:0. Ve druhé třetině ale Vlašim zjednodušila hru a přitvrdila, což se dalo čekat. V jedné z přesilových her přišlo snížení a poté jsme udělali chybu a bylo srovnáno," povídal kouč Elby.

Na konci druhé periody ještě duel zpestřila bitka Bíma se Špalem. „Oba hráči byli vyloučeni do konce utkání, ale my jsme navíc dostali pětiminutový trest. Dlouhé oslabení jsme zvládli a ve třetí části jsme byli lepším týmem. Mohli jsme to rozhodnout. V závěru jsem si vzal time-out, poslali jsme na hřiště zkušené hráče, ale nezvládli jsme to. V útočné třetině jsme ztratili míček, soupeř šel do protiútoku, udělali jsme chybu u hrazení a domácí rozhodli. Na vyrovnání už pak nebyl čas," dodal k utkání Milan Jelen.

Vlašim – Elba DDM Ústí 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Danko (Nýdl, Špale), 26. J. Šindelář (Slanina), 45. Horák (Topolánek) – 1. Horáček (Langthaler), 12. Horáček (Langthaler). Rozhodčí: Gráca, Kovárník. Vyloučení: 9:9, navíc Špale – Bím 5+ OK. Využití: 1:0. Střely: 44:38. Diváci: 80.

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda – Zákon, Poláček, Gottfried, Langthaler, Horáček, Kváš, Obdržálek, Prášek, Štěpánek, Soukup, Bím, Smolík, Šilínek, Pilař, Růžička, Kučera. Trenér: Jelen.