V tabulce nejvyšší soutěže tak zůstávají sedmí.

„Je to škoda, zápas jsme neodehráli vůbec špatně a hráli jsme s Kladnem mnohem aktivněji než v posledních letech. Nakonec to ale nevyšlo," mrzelo trenéra Elby Milana Jelena.

Jeho svěřenci přitom na půdě favorita dokonce vedli. „Po chybě soupeře při buly jsme se ujali vedení, ale za minutu se nám totéž stalo na druhé straně a bylo vyrovnáno," vyprávěl kouč Severočechů.

Přesto Elba dál hýřila aktivitou a vytvářela si šance. „Byli jsme aktivní a vytvářeli si tlak. Ve druhé třetině jsme ale začali zbytečně faulovat, hráli jsme šest až sedm minut v oslabení a to nám vzalo hodně sil. Navíc domácí dokázali jednu přesilovku využít a prohrávali jsme," mrzelo kouče.

Laciné chyby

Ve třetí části přesto Elba vyrovnala a měla i další šance. „Hráli jsme přesilovku a mohli stav zápasu zvrátit, místo toho jsme ale udělali chybu a soupeř šel do vedení 3:2. Pak už jsme hru otevřeli a navíc jsme dostali další čtyřminutový trest za vysokou hůl. Toho domácí využili," povídal Jelen.

Elba nakonec prohrála 2:5. „Udělali jsme laciné chyby, které takový soupeř dokáže potrestat. Je to škoda, ale neděláme z toho žádnou tragédii a teď se začneme připravovat na další náročný víkend, kdy doma hostíme vedoucí Plzeň a Pardubice. Doma nechceme rozdávat body," dodal trenér.

Alpiq Kladno – Elba DDM Ústí 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)Branky a nahrávky: 11. D. Hnízdil (Kudela), 30. Špaček (D. Hnízdil), 34. Šícha (Nosek), 41. Kohout (Šťastný, Špaček), 45. Nosek (Šťastný, Schnaubelt) – 11. Růžička (Štěpánek), 33. Růžička (Štoček). Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 60.
Elba DDM Ústí: Banda (Brhel) – Růžička, Sedláček, Poláček, Kváš – Bím, Vinš, Baxa, Štěpánek, Horáček, Štoček, Soukup, Hubený, Langthaler, Jirkovský. Trenér: Jelen.