„Je to pro nás strašně důležitý zápas. Cíl je jasný, musíme zvítězit a vylepšit si tak pozici před play out," má jasno trenér Severočechů Milan Jelen. Jeho tým je v tabulce nejvyšší soutěže předposlední, v případě výhry by ale Letohrad předskočil. „V posledních zápasech jsme si vybrali pořádnou dávku smůly, když jsme prohráli ve Vlašimi 1:2, s Mostem 0:1 a v Hradci Králové 2:3. Všechno bylo o gól. Snad to teď prolomíme, výhru už potřebujeme," říká kouč Elby.

Kádr Ústečanů ale trápí velké zdravotní komplikace. „V Mostě jsme na šest týdnů přišli o Soukupa, který má poraněné ramenní vazy. Zranil se i Langthaler, jenž musel v Hradci nastoupit pod injekcemi. Jestli zasáhne i do utkání s Letohradem zatím není jisté. Právě proto jsme tým posílili o hokejistu Faigla z Děčína a také mistra světa v hokejbalu Michala Oliveriuse," vysvětlil Jelen změny v kádru.

Na jeho tým čeká opravdu těžký protivník. „Letohrad se na jaře hodně zlepšil, je jako politý živou vodou a boduje s jedním sokem za druhým. Stejně jako my prochází generační obměnou, v kádru má ale i několik matadorů a hlavně výborného gólmana. Jestli chceme uspět, musí nám zahrát klíčoví hráči a musíme zvládnout přesilovky a oslabení, to je základ," říká kouč.