„Na schůzce s hráči jsme jako cíl klubu jasně deklarovali, že požadujeme záchranu bez nervů. Žádné dvanácté jedenácté místo a boj o udržení do posledního kola," řekl manažer ústeckého klubu Miroslav Přikryl.

Co na to hráči?
Chtějí hrát o play off. Sami si cíle kladou ještě vyšší.

Už se na extraligu těšíte?
Po hodně dlouhé pauze, která byla zapříčiněna i mistrovstvím Evropy v Bulharsku, jsme se dočkali. Před sezonou mám rozporuplné pocity, které pramení z neznalosti síly soupeřů. Extraliga určitě dozná změn.

Kdo bude favorit?
V čele tabulky budou České Budějovice, Liberec a Karlovarsko. Jde o ekonomiku i sílu jejich kádrů.

V létě bylo na volejbalovém přestupním trhu změn dost, že?
Nevšedně. Rošády včetně nováčka z Kladna, které napsalo na soupisku tři cizince, byly obrovské. Uvidíme, jestli se soutěž zkvalitní nebo zprůměruje. Sezona není jasně čitelná. Oproti loňsku, kdy byl jasně na odpis Havířov.

Co tedy čekat od SKV Ústí nad Labem?
Myslím, že můžeme příjemně překvapit, ale i zklamat. Síla týmů je na prahu sezony, jak jsem už říkal, nečitelná. Na někoho boj o záchranu padnout ale musí a já jen doufám, že to nebudeme my.

Hodně napoví už začátek, souhlasíte?
Ano, vstup do soutěže bude zajímavý. Los nemáme až tak špatný, Zlín, doma Odolka a pak jedeme do Ostravy. Každý získaný set a bod bude povzbuzující a potřebný pro sebevědomí. Od startu by se mohly odvíjet další výsledky a výkony.

Příprava se povedla?
Tým nemohl být připraven lépe. Odehráli jsme kolem dvaceti zápasů. Příprava, jak tréninková, tak herní, byla maximální. Dílčí nedostatky jsme v taktice i kombinacích odstraňovali. Ostrý start pro nás bude test a prubířský kámen. Uvidíme, jak si kádr povede v těžkých zápasech. V týmu nám chybí zkušenost, ale i přesto je jeho jádro tři roky spolu a mohlo by ukázat nějakou součinnost a kvalitu na hřišti.

Budete do Zlína kompletní?
Ve středu na tréninku byli všichni, drobnou virovou indispozici měl Kořínek.