"Dalibor měl smlouvu ještě na jednu sezónu, chtěli jsme si ho ale pojistit na delší dobu. Proto jsme rádi, že se nám podařilo kontrakt o jeden rok protáhnout," řekl generální manažer ústeckých košíkářů Tomáš Hrubý. "Věříme, že potenciál, který v něm dřímá, ještě nerozbalil naplno, a že nám naši důvěru splatí. Navíc je to mladý český hráč, a takových je málo. Je to i výborný kluk do šatny, takže jsme rádi, že jsme dospěli k dohodě," dodal.

Jeho slova potvrdil i sám hráč: "Jsem rád, že jsme se domluvili na prodloužení smlouvy. V Ústí jsem spokojený, od trenéra mám důvěru, což je pro mě nejdůležitější. Doufám, že v nastávajících dvou letech ukážu, co ve mně je a jako tým budeme sahat po těch nejvyšších příčkách."

Odchovanec USK Praha letos zapisoval přes 12 minut na utkání, během kterých zaznamenával v průměru 4,5 bodu a 2,3 doskoku. Šestadvacetiletý písecký rodák, jenž hrál v mládežnických reprezentacích do 18 a do 20 let, a vlastní tři juniorské republikové tituly, působí v Ústí nad Labem od ledna 2019.