Z Ústí nad Labem se do finálových bojů probojovali dva mladí sportovci. Filip Ščerba v kategorii mladší žáci měl už doma dvě republikové medaile, do sbírky mu chyběla ta nejcennější. Petra Satková zlatou už má, vyhrála před třemi roky. Během soutěže se však zranila a nebyla hodnocena.

„Favoritem byl Daniel Mrázek z Nymburka, malý šikula. Jako jediný mohl porazit Filipa. Začínal soutěž a předvedl krásnou jízdu. Pět rozhodčích má k dispozici videozáznam, každý sporný prvek si přehrají zpomaleně, nic nelze ošidit. Kluci jsou jako pod mikroskopem. Oba předvedli šest dvojitých skoků, dvě kombinace. Filip jel jako třetí v pořadí, zabojoval. Jeho černo-stříbrná kombinéza se líbila, v hlavě měl pohár v Kopřivnici, kde Dana porazil," popisuje usměvavá trenérka Renáta Černá.

Bodový rozdíl byl minimální, rozhodovala volná jízda. „Filip v jedné části místo dvojitého skoku zařadil jednoduchou kombinaci a tento okamžik rozhodl," říká Renáta Černá.

Mladý krasobruslař vytáhl z batohu dvě stříbrné medaile a dva poháry za druhé místo. Jeden byl za republiku, druhý za Český pohár.

„Moc jsem chtěl vyhrát, příští rok jdu do vyšší věkové kategorie, což znamená větší konkurenci a víc dřiny. Šance byla, ale Dan byl skvělý. Koncem měsíce máme ještě rozlučku s ledem a potom to všechno začne znova. Nová jízda, nová hudba, dvojitý axel," vysvětloval talentovaný sportovec a na závěr přidal zajímavou větu.

„Před pěti lety jsem začínal, před týdnem jsem bojoval o republikový titul, zasloužila se o to Renáta Černá, má skvělá trenérka. Dovolte, abych jí za všechno poděkoval."