„Stále máme dost zraněných, důležité utkání hráli navíc naši junioři, takže jsme museli odcestovat pouze s torzem sestavy,“ líčil kapitán mužstva David Stummer, jenž se pod výhru podepsal gólem a pěti asistencemi. „Snažil jsem se hodně tvořit hru a hledat lépe postavené spoluhráče, což se dařilo. Důležité ale je, že jsme po náročné cestě zápas nepodcenili a vezeme domů tři body.“

Kromě Stummera excelovali také kanonýři Kolstrunk s Kopeckým, zdatně jim sekundoval i Josef Novák. Kolstrunk s Novákem nastříleli hattrick, Kopecký si připsal dvě branky a tři asistence.

„Nevěděli jsme přesně, co od Havířova čekat, takže jsme chtěli především držet míček a diktovat tempo hry,“ hodnotil utkání Stummer. „Měli jsme dobrý vstup do uktání, kdy jsme tvořili hru, hráli hodně v pohybu, navíc nám tam padaly i góly,“ popsal první třetinu, kterou Ústí ovládlo jednoznačně 5:0.

„Havířov prakticky jen bránil na vlastní polovině, i tak se nám ale dařilo je poměrně jednoduše přehrávat, naopak samotné jsme je do ničeho vážnějšího nepustili,“ uzavřel.

Ústí se tak minimálně na jeden den stalo novým lídrem tabulky 1. ligy, přeskočit ho ale může Brno a Excelsior Havířov.