„Byli jsme na soupeře výborně takticky připravení, nechali jsme je hrát a čekali na jejich chyby. A to nám vyšlo dokonale," radoval se trenér Ústí Tomáš Syryčanský.

Jeho tým by si klidně mohl nechat taktiku na loňského účastníka extraligy patentovat. V letošní sezoně Ústečané hráli s Kladnem dvakrát a pokaždé mu povolili maximálně jeden gól (7:1, 4:1).

„A v létě na Czech Open jsme je porazili 5:0. To je hodně netradiční," přiznává kouč Ústí.

Soupeř pálil do tyčí

V posledním utkání ale při jeho svěřencích stálo opravdu velké štěstí. „Soupeř nás v závěru mačkal, nastřelil čtyřikrát tyčku. Měli jsme štěstí, ale bez něj by tady nevyhrál ani výběr vesmíru," řekl Tomáš Syryčanský.

Narážel tak na přísný metr rozhodčích. „Už dopředu nám řekli, že trochu povolí metr. Nesouhlasili jsme s tím, ale nebylo nám to nic platné. V závěru nepískali jasné fauly," zlobil se trenér Severočechů.

Příště doma proti Lípě

Tlak domácího týmu ale jeho svěřenci ustáli a po výhře se vyhoupli na pátou příčku tabulky. „Když z posledních tří zápasů základní části uhrajeme alespoň šest bodů, můžeme pomýšlet na umístění do čtvrtého místa. Pak bychom play off začínali doma a to by bylo skvělé," dodal kouč.

Další utkání čeká na ústecké florbalisty až příští středu, kdy se na domácí palubovce postaví proti lídrovi tabulky z České Lípy.

„Na ně se nám nedaří, ale vždycky jsme ty zápasy nezvládli takticky. Snad se nyní taktických chyb vyvarujeme," přeje si trenér.

FBC Kladno – Florbal Ústí 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) Branky: Leipner – Brom 2, Mareš, Kopecký. Rozhodčí: Kulhánek, Štengl. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Střely: 31:24. Diváci: 97.
Florbal Ústí: Hlava – Pavelka, Kužel, Glatz, Kolstrunk, Vojta, Stummer, Kučaba, Kopecký, Grosse, Svoboda, Mareš, Štorek, Huslička, Brom. Trenér: Syryčanský.