Ústí začalo skvěle, ve třetí minutě se nejrychleji zorientoval Kolstrunk a rychlým švihem poslal domácí do vedení. Za další tři minuty bylo ještě veseleji, Kužel navýšil na 2:0 a rodilo se velké překvapení. Hosté ale ještě do přestávky snížili díky Curneymu, jenž potvrdil, že je jedním z nejlepších střelců soutěže, přesto šlo do kabin spokojenější Ústí.

Po změně stran však začali úřadovat hosté. Pouhých 43 sekund po startu druhé třetiny srovnali, následně udeřili ve vlastním oslabení a poprvé v zápase se dostali do vedení. Mladá Boleslav rázem diktovala tempo hry a rozdíl mezi vedoucím celkem tabulky a nováčkem byl více než zřejmý. Po zbytek oslabení hosté nepůjčili domácímu týmu míček a trenér Vojta tak reagoval oddechovým časem.

Ten sice na chvíli zafungoval a Ústí ještě dokázalo srovnat na 3:3, jenže už za minutu a půl se prosadil opět Curney, po druhé přestávce tak šli do šaten v lepší náladě hosté.

ZÁVĚR V REŽII LÍDRA

V poslední části však už vedoucí celek tabulky utkání jednoznačně opanoval, nejen výsledkově, ale také herně. Curney zkompletoval ve 46. minutě hattrick, domácí se k míčku dostávali spíše sporadicky a když už, dlouho ho neudrželi. Boleslavští navíc přidali v závěrečné pětiminutovce další dvě branky, Ústí v poslední periodě přestříleli 12:5, díky čemuž dokázali na svou stranu zvrátit i celkový poměr střel, který vyzněl 26:20 pro tým ze středu Čech.

I ten ale naznačuje, že domácí byli dlouhou dobu favoritovi vyrovnaným soupeřem. „Soupeř zvítězil díky kondiční a technické připravenosti,“ viděl hlavní rozdíly mezi oběma týmy trenér domácích Marek Vojta. „Tím nám samozřejmě ukázal velký prostor ke zlepšení. Pokud udržíme naší hru a role po celý zápas, můžeme vzdorovat i týmům z přední trojky. Mrzí mě neproměněné šance, které v naší roli musíme dávat,“ dodal. 

Superliga, florbal, 19. kolo: Florbal Ústí – Technology Mladá Boleslav 3:7 (2:1, 1:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. Kolstrunk, 6. Kužel (Stibor), 33. Josef Novák (Vl. Štorek) – 8. Curney (Natov), 21. Krzyžanek (Tomašík), 26. Tomáš Chroust, 34. Curney (Novotný), 46. Curney (Jelínek), 55. Gruber (Bína), 60. Jelínek (Řehoř)
Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 375.
Florbal Ústí: Weissgarber (Čáp) – Stummer, Täuber, J. Horák, Stibor, Kühnel – Kužel, Pojar, Kolstrunk – Vavruška, Josef Novák, Kopecký – Štorek, Pavelka, Täuber – Krbec.