Na domácí palubovce rozstříleli Pelhřimov dvanácti góly a situaci mají před posledním kolem plně ve svých rukou.

Výhra ve Svitavách to jistí

„Jsme rádi, že jsme to zvládli. Pokud v posledním kole zvítězíme ve Svitavách, nemusíme se vůbec ohlížet na výsledky ostatních týmů," pochvaluje si trenér florbalistů Ústí Tomáš Syryčanský.

Jeho celek nastoupil proti Pelhřimovu bez juniorů, kteří bojovali v play off na půdě Vítkovic. „Do sestavy se nám vrátilo pár hráčů po zranění. Do zápasu jsme šli s jasným cílem získat tři body a to se nám i povedlo. Pelhřimov na nás vždy praktikoval velmi nepříjemnou osobní obranu, tentokrát to ale bylo ostřejší, taková sekanice," popisoval kouč.

Pelhřimov kousal jen do poloviny

Ústečané si už v první třetiny vytvořili tříbrankový náskok, který v dalším průběhu ještě navyšovali. „Soupeř první polovinu zápasu bojoval, ve druhé už ale působil odevzdaně," povídal Syryčanský, jehož svěřenci nakonec vyhráli 12:5 a urvali veledůležité tři body, které je prozatím udržely na čtvrté pozici.

„S pátým Startem ale máme horší vzájemnou bilanci, takže v posledním kole musíme uhrát o bod více než oni. Hrají doma se Znojmem, se kterým máme zase lepší bilanci. Bude to nevyzpytatelný zápas, ale pokud zvítězíme ve Svitavách, hůře než čtvrtí už skončit nemůžeme. Při určité shodě výsledků můžeme být dokonce i třetí. V takovém případě bychom nejen začínali play off doma, ale ještě bychom si vybírali soupeře," dodal trenér Ústí.

Florbal Ústí – Pelhřimov 12:5 (4:1, 4:2, 4:2)Branky Ústí: Nikolič 2, Huslička 2, Filipec 2, Mareš 2, Brom 2, Kopecký, Stummer. Rozhodčí: Baloun, Čížek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Střely: 37:35. Diváci: 110.
Ústí: Stránský – Glatz, Nikolič, Vojta, Stummer, Kučaba, Kopecký, Grosse, Svoboda, Mareš, Huslička, Filipec, Brom, Horák. Trenér: Syryčanský.
Pořadí v tabulce: 1. Česká Lípa 44, 2. Litvínov 44, 3. Znojmo 42, 4. Ústí 40, 5. Start 40, 6. Kladno 38, 7. Rožnov 32, 8. Brno 29, 9. Svitavy 24, 10. Black Angels 24, 11. Pelhřimov 11, 12. Opava 10.