Jako by někdo vrátil čas přesně o měsíc zpátky, do vzájemného duelu Ústí a Chomutova v základní části. Stejně jako tehdy, i ve 3. zápase čtvrtfinálové série nezačali svěřenci Marka Vojty vůbec dobře a už po čtyřech minutách prohrávali 0:2. Jenže ještě do konce první části se trefil Sattler, hattrick přidal Kopecký a Ústí rázem vedlo 4:2. Náskok si pak dokázalo udržet po celý zbytek zápasu, Chomutov už ani před téměř pětiminutovou powerplay srovnat nedokázal. Po takřka okopírované první třetině se nakonec i celkové skóre zastavilo na totožném výsledku jako 9. února, Ústí zvítězilo 9:7.

"Rozhodla dobrá produktivita, devět branek je opravdu hodně, takhle nám to většinou moc nepadá. Jsme spokojení," hodnotil po zápase Viktor Kopecký, jenž byl s pěti brankami a jednou asistencí zaslouženě vyhlášen domácím hráčem utkání. "Musíme ale zlepšit obranu," upozornil. "V play-off se nehraje na to, kdo víc gólů dá, ale kdo víc dostane. Dostat sedm branek doma prostě nemůžeme," zakončil hodnocení.

"Do zítřejšího duelu si musíme hlavně pořádně odpočinout a předvést lepší koncentraci a stejné nasazení," uzavřel svůj pohled na recept na úspěch. Nedělní duel začíná na Slunetě v 17 hodin a pokud ho Ústí zvládne, doplní trojici už známých semifinalistů a vyzve Brno.

Florbal, 1. liga, čtvrtfinále, 3. zápas:

Florbal Ústí - Florbal Chomutov 9:7 (4:2, 2:2, 3:3)

Branky: 5. Viktor Kopecký, 9. Viktor Kopecký, 17. Tomáš Sattler, 18. Viktor Kopecký, 30. Viktor Kopecký, 31. Václav Vavruška, 54. Jakub Kolstrunk, 57. Viktor Kopecký, 59. Josef Novák - 2. Tadeáš Melíšek, 4. Tadeáš Melíšek, 23. Tomáš Novotný, 36. Ondřej Halej, 55. Tadeáš Melíšek, 57. Jakub Štěrba, 60. Jakub Štěrba
Rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváků: 338
Stav série: 2:1