Lídr tabulky prohrával na půdě Liberce už 2:5, ve třetí třetině ale zabral a čtyřmi góly v řadě otočil výsledek na konečných 6:5. Ústečané tak nadále zůstávají na čele tabulky první ligy!

Tvrdší hra

„Jeli jsme do Liberce s pokorou, viděli jsme jejich předchozí zápasy a hráli v nich dobře. Liberec hrál dlouho extraligu a vždy se v ní zachraňoval. Asi mají po těch zkušenostech problém vítězit. I proti nám měli zápas dobře rozehraný a nezvládli ho," povídal kouč Tomáš Syryčanský.

Jeho hráči dostali před severočeskou bitvou jasný úkol, měli hrát pořádně do těla. „Cesta k úspěchu vedla přes tvrdší hru, ale kluci dvě třetiny neplnili to, co jsme si řekli. Liberec nás přehrával a hodně nás držel brankář Stránský," vyprávěl kouč Ústí.

Hosté po dvou třetinách prohrávali už 2:5 a nevypadalo to s nimi vůbec dobře. „Do třetí části jsme udělali tři velké změny v sestavě a kluci ukázali velký charakter. Hráli jsme na hraně rizika, ale vyšlo to. Přitom po druhé části už s námi nikdo nepočítal. Za tu třetí třetinu jsme si to ale zasloužili. Jsou to pro nás luxusní tři body," rozplýval se trenér Tomáš Syryčanský.

Soutěž je vyrovnaná

Parta z Ústí tak nadále drží vedoucí pozici v soutěži. „Z toho ale žádný závěr nedělám, soutěž je hodně vyrovnaná a týmy ze spodku tabulky ještě začnou vyhrávat. My jsme navíc vyhráli tři zápasy o jediný gól," krotí kouč euforii.

V Liberci už se v jeho kádru po zranění poprvé představil i německý reprezentant Erik Schuschwary. „Měl dlouhý tréninkový výpadek a premiéra pro něj byla těžká. Musí se do toho dostat," ví trenér.

FBC Liberec - Florbal Ústí 5:6 (2:0, 3:2, 0:4) Branky Ústí: Štorek, Stummer, Huslička, Pojar, Nikolič, Kopecký. Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Střely: 40:24. Diváci: 187.
Ústí: Stránský - Kužel, Glatz, Nikolič, Stummer, Pojar, Kolstrunk, Vojta, Schuschwary, Kučaba, Kopecký, Grosse, Svoboda, Štorek, Huslička, Mareš, Täuber, Koník, Kühnel.