Po skvělém startu v posledním kole na půdě Svitav jim chyběla jediná branka ke kýženému vyrovnání. Nakonec ale prohráli 5:7, když poslední gól dostali do prázdné branky.

Bod by stačil

„Je to škoda, bod by nám stačil. Pozitivní ale bylo, že jsme to nezabalili a sahali jsme alespoň po vyrovnání," potěšilo kormidelníka Ústí Tomáše Syryčanského.

Porážka nakonec odsunula jeho svěřence na nepopulární páté místo. „K utkání jsme odjeli jen v jedenácti hráčích. Navíc soupeř hraje fyzicky náročný florbal. Přesto jsme do utkání vstoupili perfektně," povídal trenér Ústí, jehož tým si vypracoval vedení 3:0.

Jenže to bylo od ústeckých na dlouhou dobu vše. Prostřední část se změnila v trénink přesilových her, ve kterých měli jasně navrch domácí. Druhou třetinu vyhráli 4:0.

„Přestali jsme plnit naší taktiku, navíc nás rozhodčí začali vylučovat i za úsměv. Každé oslabení nám vzalo hodně sil, naopak domácí vycítili šanci a podporováni fanoušky se dostali na koně," vyprávěl Tomáš Syryčanský.

Snad se poučí

Jeho svěřenci se provinili taktickými chybami, které je v pozápasovém účtování stály výhodnou pozici v play off.

„Místy jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. První oslabení jsme sehráli perfektně, ale pak jsme místo podržení míčku chtěli útočit i když nás bylo na hřišti méně. Snad se z toho poučíme," zadoufal kouč Ústí.

Při dobré konstelaci výsledků stačila ústeckým barvám i remíza.

„Nezabalili jsme to a dostali soupeře pod tlak. Bohužel jsme dvakrát trefili tyčku a vychytal nás brankář. Soupeř pak upravil skóre gólem do prázdné branky. Chyběl nám malý kousíček, šance jsme na to měli, nešly nám přesilové hry," poznamenal kouč Ústí. Z pátého místa půjdou jeho svěřenci na Start 98 a očekává se vyrovnaný boj.

FbK Svitavy – Florbal Ústí 7:5 (1:3, 4:0, 2:2)Branky: Kalhaus 2, Richter, Štancl, Klusák, König, Říha – Nikolič, Glatz, Kopecký, Filipec, Svoboda. Rozhodčí: K. Sojka, M. Sojka. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:1. Střely na bránu: 35:22. Diváci: 247.
Florbal Ústí: Hlava – Glatz, Nikolič, Vojta, Kučaba, Kopecký, Grosse, Svoboda, Filipec, Mareš, Brom, Horák. Trenér: Syryčanský.