Ústečané cestovali na Moravu k zápasům s prvním a třetím týmem prvoligové tabulky a ve Znojmě hodně rychle zjistili, že je nečeká procházka růžovým sadem. Utrpěli zde totiž výprask 1:7.

„Zápas vyšel soupeři lépe a my jsme se mu pouze v určitých částech utkání dokázali vyrovnat. Měli jsme velkou snahu, ale jednoduše to nelepilo. Ze spousty momentů v zápase si vezmeme ponaučení," povídal pro Český florbal trenér Severočechů Marek Vojta.

Podobně viděl střetnutí i jeho protějšek na lavičce Znojma Jan Šťastník. „Bylo to hezké utkání, ve kterém jsme dodržovali stanovené předzápasové taktické pokyny a díky tomu zvítězili. I přes velký brankový rozdíl, je ale potřeba říci, že Ústí hrálo velmi dobře a patří do TOP 3 této soutěže," řekl.

ZLEPŠENÝ VÝKON V BRNĚ

A jako by ho Ústečané o den později vyslyšeli. V Brně se totiž představili právě na půdě třetího týmu tabulky a od začátku diktovali tempo hry. Po první části vedli 2:1 a svůj náskok v průběhu zápasu ještě navyšovali. Nakonec vyhráli jasně 8:4.

„Je to pro nás velmi důležité vítězství především z důvodu naší marodky. Rozhodla naše disciplína ve hře a výborně zvládnuté oslabení," pochvaloval si Vojta.

Jeho tým se v tabulce udržel na čtvrté příčce a co víc, na třetí brněnský Hattrick ztrácí už jen jediný bodík. Na soupeře má ale tři zápasy k dobru!

Znojmo – Florbal Ústí 7:1 (2:1, 2:0, 3:0). Branky: Salava 2, Sláma 2, Novák, J. Procházka, Čihal – Kopecký. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:1, navíc Štorek (ÚL) 5 minut. Využití: 1:0. Střely: 25:19. Diváci: 238.

Hattrick Brno – Florbal Ústí 4:8 (1:2, 2:3, 1:3). Branky: Gregor 2, Habr 2 – Kolstrunk 3, Kopecký 3, Pražan, Krbec. Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Střely: 26:19. Diváci: 88.

Ústí nad Labem: Skala, Hlava – Pražan, Kužel, Glatz, Pojar, Kolstrunk, Stummer, Sattler, Novák, Kopecký, Štorek, Pavelka, D. Procházka, Horák, Koník, Krbec, Kühnel. Trenér: Vojta.