Svěřenci trenéra Tomáše Syryčanského nakonec zvítězili 7:6 po samostatných nájezdech, přestože duel poslali do prodloužení až v poslední minutě. „Vzhledem k vývoji jsou pro nás ty dva body doslova zázrak," přiznal kouč.

Ústečané zahájili duel dobře a po první části vedli 3:1. Pak ale domácí hodně přitvrdili.

Byl to hrozný zápas

„Chtěli jsme hrát florbal, ale to nám bohužel nebylo umožněno. Soupeř si to spletl s jiným sportem a hokejku používal více jako nástroj k sekání než ke hře. Každá naše souhra byla přerušena faulem a rozhodčí to pískali, až když hráč ležel na zemi. Byl to hrozný zápas, domácí to chtěli urvat silou a jezdili po zadku, my jsme se jim museli přizpůsobit. Asi si budeme muset sehnat nějakou lajnu bitkařů," zlobil se po utkání Tomáš Syryčanský.

Jeho hráči přesto nakonec zápas zvládli a zůstávají v čele tabulky. Už v sobotu budou první příčku hájit doma v zápase s druhým Brnem. „Moc se na to těšíme, konečně si zahrajeme florbal. Bude to mít náboj a snad přijde i hodně diváků," doufá trenér Ústí.

Black Angels Praha – Florbal Ústí 6:7 po prodl. (1:3, 2:1, 3:2 – 0:0) Branky Ústí: Stummer 2, Kopecký + nájezd, Koník, Štorek, Kužel. Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Střely: 28:37. Diváci: 56.
Florbal Ústí: Hlava (Stránský) – Kužel, Glatz, Pojar, Kolstrunk, Nikolič, Vojta, Stummer, Kučaba, Sattler, Kopecký, Grosse, Svoboda, Štorek, Huslička, Mareš, Koník, Kühnel. Trenér: Syryčanský.