Ústečtí florbalisté prohráli v přestřelce na palubovce Liberce 9:5. V 16. kole Superligy rozhodla třetí třetina, kdy nastříleli Liberečtí pět branek.

Domácí začali lépe a ve 4. minutě se dostali do vedení, za Ústí však srovnal v 15. minutě Kolstrunk, jenž navíc dvě minuty před první sirénou poslal svůj klub do vedení. Liberec sice záhy odpověděl, jenže Kolstrunk zkompletoval ještě v první periodě hattrick, i přesto, že domácí přestříleli svého soupeře 14:7, šli do šaten spokojenější Ústečané.

ÚSTECKÝ KOLAPS

„První třetina byla relativně dobrá, po začátku, kde měl soupeř několik šancí, jsme se oklepali a vyrovnali hru,“ hodnotil David Stummer, „V závěru první části jsme byli lepším týmem a nakonec se nám ji podařilo vyhrát,“ dodal.

Jenže do druhé části nastoupilo úplně jiné Ústí. Svěřenci trenéra Vojty nestačili domácím, ti hned z kraje periody srovnali, v polovině utkání pak z volného úderu z velké blízkosti překonali brankáře Weissgarbera i přesto, že před ním klečela pětičlenná zeď.

V poslední periodě Liberec zcela zlomil odpor florbalistů Ústí. V rozmezí čtyř minut a dvou sekund totiž vstřelil čtyři branky, jednu dokonce ve vlastním oslabení, a odskočil až na 8:3. Až za tohoto stavu se prosadili znovu hosté. Během 21 sekund dokázali alespoň částečně zdramatizovat utkání Krbec s Kolstrunkem, domácí ale v závěru gólem do prázdné branky uzavřeli účet utkání na konečných 9:5. Ústí tak nepomohl ani čtyřbrankový počin Jakuba Kolstrunka, jenž se vyšvihl do čela tabulky ústeckých střelců.

VÍTĚZSTVÍ SOUPEŘI DAROVALI

„Bohužel ve druhé třetině přišel nepochopitelný kolaps, na soupeře jsme neměli absolutně v ničem. Hráli jsme bez pohybu a hrozně naivně, což soupeř trestal,“ litoval Stummer, jenž kvůli zranění podporoval své spoluhráče pouze v civilu. „Stejně jsme pokračovali i ve třetí části. Minimálně polovina z ní byla úplně totožná, nedodržovali jsme pokyny a hráli se soupeřem zbytečně nahoru dolu,“ štvalo zraněného kapitána Ústí.

„To Liberci vyhovovalo a trestal to. Zbylých deset minut už byla křeč, a i když nám tam něco spadlo, soupeř si výsledek zkušeně pohlídal. Je to velká škoda, protože stejně jako domácí zápas s Libercem, jsme to i zde měli dobře rozehrané, ale porazili jsme se sami tím, že jsme přestali hrát. Vítězství jsme soupeři doslova darovali,“ uzavřel smutně hodnocení.

Ústí zůstává poslední s bodovou ztrátou na Znojmo, a čtyřbodovou na Českou Lípu, v jejíž hale hraje další, klíčové utkání.

Superliga, 16. kolo
FBC Liberec – Florbal Ústí 9:5 (2:3, 2:0, 5:2)
Branky a nahrávky: 4. Kořínek (Kopecký), 19. Salát (Kořínek), 21. Marek (Strobach), 29. Strobach (Hrůza), 46. Valeš (Ferdan), 47. Kořínek (Kopecký), 49. Kopecký (Bitman), 50. Marek (Vaníček), 60. Šoltys (Vaníček) – 15. Kolstrunk (Krbec), 18. Kolstrunk (Täuber), 19. Kolstrunk (Krbec), 50. Krbec (J. Horák), 51. Kolstrunk (Krbec).
Rozhodčí: Müller, Novosad. Diváci: 382.
Florbal Ústí: Weissgarber (Fibiger) – Semerád, Täuber, J. Horák, Stibor, Kühnel – Kužel, Kolstrunk, Vavruška – Josef Novák, Kopecký, Vl. Štorek – Fuchsig, Täuber, Krbec – Šafařovský.