Dočkali se! Ústečtí florbalisté odehrají poprvé domácí zápas v nejvyšší soutěži za asistence kamer České televize. Jednou už pod dohledem ČT Sport hráli, na podzim v Brně, na Slunetě to ale bude jejich premiéra. Hraje se v sobotu v 16.10, pokladny se otevřou v 15.30.

„Příprava televizního utkání se od běžného superligového zápasu zásadně odlišuje,“ přibližuje manažer Florbal Ústí pro marketing a medializaci Martin Harmach. „Jako první se musí položit nový povrch, to zajišťuje svaz a trvá to zhruba tři hodiny. Musí také vzniknout prostory pro kamery a LED systém, kde se promítají sponzoři klubu i Superligy,“ dodává.

ZMĚNY I PRO HRÁČE

Není to ale jen o vybavení haly, změny oproti zajetému koloritu prožijí také hráči. „Všichni hráči musí být televizi vždy k dispozici pro rozhovory, především pak pro ty přestávkové.“ Změnu pozná na první pohled i divák, který nepůjde na florbal poprvé.

„Zvláštností bude také umístění střídaček, které bude na opačné straně, než je běžné. Může to být nezvyk, ale hráči budou poprvé koukat přímo na hlavní tribunu,“ líči Harmach. „Očekávám zvýšený zájem fanoušků, proto posílíme i posty pořadatelů a také místa na pokladnách.“

Ústí by se při takové podpoře hodila výhra. Nejen kvůli televiznímu vysílání, ale také proto, že je zatím poslední a na nejbližšího konkurenta ztrácí už devět bodů.

Už nyní je jasné, že domácí celek do play-off nepostoupí, přesto představí během zápasu novou posilu, Slováka Chudinu.