Florbal Ústí má za sebou konečně Superligové vítězství za tři body! V domácí hale zdolal Ostravu 5:3.

Byl to ale nervák. Skóre otevřel v 10. minutě Horák, skvělou diváckou návštěvu však zmrazil 13 sekund před přestávkou Sládek, který srovnal na 1:1. Ve druhé části byl úspěšný pouze domácí Fuchsig, ovšem hned z kraje posledního dějství Ostravští znovu srovnali.

DRAMATICKÝ FINIŠ

Když se prosadil sedm minut před koncem domácí kanonýr Kopecký, halou zavládlo nadšení, k vytoužené tříbodové premiéře se však museli Ústečtí prokousat přes pořádný nervák. Čtyři a půl minuty před koncem hosté potřetí v zápase srovnali, vítěznou trefu zaznamenal až dvě a půl minuty před koncem Jakub Kolstrunk.

„Za gól jsem rád, snažil jsem se podobným střelám věnovat v tréninku a jsem rád, že práce se vyplatila, a mně to tam spadlo,“ líčila po zápase viditelně spokojená opora ústeckého celku.

Pojistku přidal v poslední minutě při soupeřově hře bez brankáře druhou brankou Fuchsig, Ústečtí tak slaví první výhru v řádné hrací době v této sezóně.

SÍLA TÝMU

„Myslím, že to bylo skvěle zvládnuté utkání. Téměř celý zápas jsme hráli hru, kterou jsme chtěli a soupeře moc k ničemu nepouštěli,“ hodnotil Kolstrunk utkání.

„Oni hráli více na balonku, ale to nám vyhovovalo a my jsme hrozili z brejků. Jsem rád, že jsme to zvládli. Po nějakých neshodách v týmu jsme v zápase ukázali, jak hraje tým, a i to nám pomohlo v kritických momentech, kdy Ostrava vyrovnala. Semkli jsme se a rozhodli v náš prospěch. Určitě to byl jeden z našich nejlepších výkonů v sezoně,“ popisoval Kolstrunk.

SKVĚLÝ FIBIGER

Na jeho hodnocení navázal také kapitán domácího celku David Stummer. „Klíčové bylo, že jsme dokázali po celé utkání hrát naší hru a nevypadli jsme z role, což se nám dělo v minulých zápasech a stálo nás to spoustu bodů,“ líčil.

„Důležitý byl také výkon našeho brankáře, který zachytal opravdu famozně a zaslouženě si odnesl cenu za nejlepšího hráče zápasu,“ pochválil Stummer Tomáše Fibigera. Podle Stummera výhra týmu pomůže, nesmí se však nechat ukolébat.

„Vítězství nám dodalo trochu klidu, je ale potřeba se připravit na další zápas, protože proti Pardubicím nás čeká úplně jiné utkání, než s Ostravou,“ burcuje na závěr kapitán.

Superliga, 13. kolo:
Florbal Ústí - Ostrava 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 10. J. Horák (Krbec), 31. Fuchsig (Krbec), 53. Kopecký, 58. Kolstrunk (Krbec), 60. Fuchsig (Krbec) – 20. Sládek (Kuczera), 42. Lipový (Hrabal), 56. Hrabal (Daniš) 
Florbal Ústí: Fibiger (Weissgarber) – Stummer, Semerád, J. Horák, Stibor, Kühnel – Kužel, Kolstrunk, Vavruška – Josef Novák, Kopecký, Pavelka – Fuchsig, Täuber, Krbec – Šafařovský.