Severočeši v létě vyměnili trenéra, zkušený kouč Tomáš Syryčanský od týmu odešel a mužstvo tak nově vede Marek Vojta. V premiérovém přípravném střetnutí si Ústečané vyšlápli na účastníka Národní ligy z Chomutova, kterého doma smázli rozdílem třídy 13:1.

HRA KOČKY S MYŠÍ

„Zápas je těžké hodnotit. Soupeř nás příliš neprověřil. Chomutov jsme po celý zápas téměř k ničemu nepustili a sami jsme až hraniční množství šancí spálili. Nebo jsme se snažili hrát až do prázdné brány," povídal na klubovém webu kapitán týmu David Stummer.

Nyní už se Severočeši pilně chystají na start na největším turnaji planety, kde loni vybojovali senzační stříbro v kategorii Muži Open. Letos se ale představí v silnější skupině Muži Pro, kde hraje celkem 24 týmů.

„Myslím si, že by utkání s Chomutovem mohlo být odrazovým můstkem k výborné sezoně, na kterou se už těšíme. Moc tréninků v hale jsme neabsolvovali, tudíž těžko soudit, jak na tom doopravdy jsme. Prověří nás teprve až Czech Open," přiznává kapitán mužstva, které se ve skupině utká se Spartou Praha, finským Rangers a maďarským Phoenix Fireball.

Na turnaji se představí i junioři Florbal Ústí nad Labem, kteří v základní skupině změří síly s Ostravou, Chodovem a švýcarským Floorball Thurgau U21.