Ústečtí hráči si to v něm rozdají s brněnským Hattrickem a půjde o hodně, vítěz série si zajistí vstupenku do příštího ročníku nejvyšší soutěže – Superligy!

„Pokud budeme hrát jako poslední dvě utkání s Havířovem, zvládneme porazit kohokoliv," řekl po semifinále kouč Ústí Marek Vojta.

NÁVRAT PO 14 LETECH?

Jeho svěřenci, vítězové základní části, v něm přemohli Slezany až po tuhém boji 3:2 na zápasy a dostali se tak do boje o vysněný florbalový grál. Do nejvyšší soutěže se mohou vrátit po dlouhých 14 letech!

„Ústí si nejvyšší soutěž zaslouží a dostat se tam by bylo super. Snad se nám to povede," doufá kapitán severočeského týmu David Stummer.

V cestě za snem stojí pátý tým základní části z Brna, který vyřadil Královské Vinohrady – loňského účastníka Superligy. „V základní části jsme je dvakrát porazili, ale teď to bude něco jiného. Očekáváme, že to bude technická a taktická bitva. Brno hraje vyspělý florbal a určitě nám nedá nic zadarmo," ví Stummer.

Ústečané budou znovu spoléhat na mohutnou podporu svých senzačních fanoušků, na rozhodující bitvu se Slezany přišlo na Slunetu 420 diváků, což byl letošní ústecký florbalový rekord. „Jsme moc rádi, že přišli a pomohli nám, snad jich na finále dorazí ještě více," přeje si kapitán týmu před klíčovými bitvami.

Válka s Brnem může definitivně začít!