Nejen díky povedenému videu nakonec přišly na souboj nováčků téměř tři stovky diváků. Domů však fandové odcházeli smutní, Ústí podlehlo Svitavám 2:5 a na úvod sezony si tak na konto nepřipsalo ani bod. „Vynikající soupeř, který hrál účelný florbal a využíval své šance. My jsme se probudili až ve druhé třetině, ale bohužel jsme nevyužili několik šancí, kterými jsme mohli utkání otočit," řekl po utkání pro web České florbalové unie trenér ústeckého týmu Tomáš Syryčanský.

A zklamaní byli logicky i samotní hráči. „Bylo to úplně jiné než druhá liga, všichni to viděli. Nebyla to taková holomajzna, hrál se florbal. Svitavy se nikam nehnaly a na rozdíl od nás hrály to, co potřebovaly. Jejich hráči hráli důrazně a tlačili se do branky. Nám chyběl důraz před brankou a v zakončení, dali jsme jen dvě branky a to je hrozně málo," přiznal v pozápasovém klubovém rozhovoru útočník Ústí Jindřich Grosse.

Severočeši prohráli v souboji nováčků první třetinu 0:2, ve druhé části ale brzy vyrovnali a zdálo se, že mohou utkání i otočit. Jenže před přestávkou inkasovali potřetí. „V první lize budou rozhodovat detaily a maličkosti a na těch jsme ztroskotali," připustil trenér Syryčanský.

Podle jeho slov navíc někteří hráči neodvedli stoprocentní výkon. „Je to facka a doufám, že si někteří hráči sednou na pr… a začnou tomu dávat sto procent," zlobil se na klubovém webu.

Florbal Ústí – FbK Svitavy 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 21. Koník (Brom), 24. Stummer (Horák) – 7. Říha (Junek), 19. Petráž (Junek), 38. Junek (Říha), 47. Říha (Petráž), 50. König (Štancl). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Střely: 25:31. Diváci: 269.

Florbal Ústí: Hlava – Brom, Glatz, Jiránek, Mareš, Stummer, Vojta – Filipec, Grosse, Horák, Huslička, Koník, Nergl, Nikolič, Procházka, Svoboda, Tržil, Vondráček, Vopelák.