„Strašně těžko se to hodnotí, marodka je opravdu rozsáhlá a některá zranění jsou opravdu kuriózní,“ krčil rameny kapitán David Stummer. „Třeba při posledním zápase na Kladně se nám zranil další hráč, který při rozcvičce šlápl na míček a poranil si kotník,“ líčil až stěží uvěřitelnou smůlu.

Ústí paradoxně doplácí na to, že jejich akademie produkuje jedny z nejlepších juniorů, na kterých chtěli v Ústí stavět. Řada z nich si totiž vozí šrámy z reprezentačních akcí, kam jsou v průběhu sezóny zváni.

Duel na Kladně, které je nyní až sedmé, byl přitom dlouho vyrovnaný. Čtvrté Ústí drželo po dvou třetinách pouze jednobrankovou ztrátu 3:4. „Soupeř nás přehrával, i přesto jsme ale drželi naději a hrozili z brejků,“ hodnotil poslední ligový duel kapitán, jehož celek po gólech Poloprutského, Horáka a Pavelky dokonce vedl 3:2.

HOROR VE TŘETÍ ČÁSTI

Kladno však dokázalo ještě do druhé přestávky vývoj otočit a pak přišla ústecká noční můra. Z kraje poslední periody nalomili domácí ústecké sebevědomí rychlou brankou na 5:3, v posledních dvanácti minutách nasázeli svěřencům Marka Vojty šest branek. Na sedm tref v jediné dvacetiminutovce jim navíc stačilo pouhých 13 střel.

„Dostali jsme rychlý gól a pak už se to s námi vezlo. Všude jsme byli pozdě, nehráli jsme důrazně,“ vypočítával klíčové momenty hrůzné dvacetiminutovky Stummer.

„Domácí vyhráli zcela zaslouženě,“ načal prostě hodnocení utkání kouč Ústí Marek Vojta. „Bez jedenácti hráčů základní sestavy jsme se chtěli pokusit o překvapivou loupež, ale proti velice kvalitnímu soupeři jsme neměli prakticky žádnou přednost,“ uznal objektivně. „Máme obrovské rozdíly v kondiční připravenosti hráčů, což se dnes naplno projevilo,“ dodal na závěr.

Ústí i přes porážku udrželo čtvrtou příčku, dojem může napravit v sobotu, kdy přivítá od 13 hodin na domácí palubovce desátý Havířov.