„Pro celý náš klub je to velký úspěch, na kterém jsme pracovali mnoho let. Kluci tady vyrostli z elévů a žáčků, aby jednou hráli o postup do nejvyšší soutěže. A povedlo se," neskrýval radost předseda oddílu Vladimír Štorek.

REKORDNÍ POČET DIVÁKŮ

Pátá bitva s Havířovem, na kterou dorazilo rekordních 420 diváků, už nemohla být dramatičtější. Domácí v ní dvakrát prohrávali a museli dotahovat. Hned pětkrát orazítkovali tyč! Vítězné trefy se nakonec dočkali osm a půl minuty před koncem…

„Pro většinu hráčů to byl zatím nejtěžší zápas kariéry, ale zaslouženě ho zvládli. Věděli jsme, že v zápase určujeme hru a pokud budeme trpěliví a nezačneme panikařit z vyrovnaného stavu, závěr zvládneme," povídal trenér Marek Vojta, podle jehož slov vyrovnaná série tým zocelí do dalších bitev.

Ty přijdou už o víkendu, kdy startuje finále první ligy a jestli šlo proti Havířovu Ústečanům o hodně, proti Brnu už jim půjde o všechno! Postup do Superligy už visí ve vzduchu…

UDĚLÁME MAXIMUM

„Blízko to může být, ale soustředíme se jen na to, co můžeme ovlivnit. Což pro nás znamená co nejlépe se připravit na sobotní utkání a věřit, že se naše připravenost setká se štěstím. Uděláme pro to maximum," slíbil Marek Vojta.

Atmosféra při páté bitvě s Havířovem ho prý naprosto pohltila. „Zažil jsem skvělou atmosféru při postupu do první ligy, ale sobotní výkon našich fanoušků ji ještě překonal. Byl to velký zážitek. Hráli jsme na dvě lajny, bylo to fyzicky náročné, ale fanoušci nám dodávali energii. Věřím, že ve finále to bude ještě větší zážitek," nechal se slyšet trenér Florbal Ústí.

Jeho tým si mohl pro finále vybírat soupeře a po úvaze ukázal na brněnský Hattrick, tedy nejhůře postavený tým po základní části (5.). „Průběžně jsme to probírali s hráči, ale bylo to rozhodnutí realizačním týmu. Víme, že pokud budeme hrát jako poslední dvě utkání s Havířovem, zvládneme porazit kohokoliv," je přesvědčený kouč Ústí Marek Vojta.

Florbal Ústí – Havířov 5:4 (3:3, 1:1, 1:0) Branky Ústí: Krbec 2, Kopecký, Stibor, Stummer. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Střely: 41:27. Diváci: 420. Konečný stav série: 3:2.
Florbal Ústí: Skala – Kučaba, Kužel, Glatz, Pojar, Kolstrunk, Stummer, Sattler, Kopecký, V. Semerád, Štorek, Pavelka, Täuber, Horák, Stibor, Krbec, Kühnel, Šafařovský. Trenér: Vojta.