Ve vyrovnané tabulce jsou tři kola před koncem základní části šestí, ale jen s dvoubodovou ztrátou na druhou Českou Lípu!

„Jsem spokojený. Věděli jsme, že nás v Ostravě bude čekat těžký zápas. Domácí jsou sice poslední, ale doma jsou silní, navíc jsme za sebou měli dlouhou cestu. Čekali jsme, že na nás vlétnou, kluci to ale zvládli a vše splnili na jedničku. Předvedená hra byla velmi dobrá," chválil kouč Ústečanů Tomáš Syryčanský.

Bojují o play-off

I přes výhru však jeho svěřenci zatím nemají jistou účast v play off. „Po předvedených výkonech s Českou Lípou a v Ostravě se o nás ale vůbec nebojím. Prezentujeme se parádní týmovou hrou a soudržností. Tahle výhra klukům psychicky pomůže, ale byli spokojení už po zápase s Lípou, přestože to na body nestačilo," povídal Syryčanský.

V posledních třech kolech cestují jeho svěřenci dvakrát na půdu soupeřů. „Čeká nás utkání na Startu, který se zvedl, poté doma se Znojmem, což je tradiční soupeř a naposledy hrajeme v Pelhřimově, kde to není nikdy lehké. Je to nepříjemný soupeř a věřím, že v té době už bude rozhodnuto. Rádi bychom skončili do čtvrtého místa v tabulce," uzavřel povídání trenér Ústí.

Ostrava – Florbal Ústí 5:9 (0:2, 2:3, 3:4)Branky Ústí: Kolstrunk 2, Novák 2, Pojar, Kužel, Kopecký, Štorek, Filipec. Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. Střely: 23:35. Diváci: 35.
Florbal Ústí: Hlava (Stránský) – Kužel, Glatz, Pojar, Kolstrunk, Vojta, Stummer, Sattler, Novák, Kopecký, Štorek, Filipec, Mareš, Täuber, Brom, Koník, Kühnel.