Ústí drželo v prvním utkání Liberec úvodním dějství na uzdě, po bezbrankové první třetině se dokonce hosté díky Kopeckému ujali vedení, Liberec však v závěru druhé části duel otočil. Ačkoliv Ústí dokázalo díky Krbcovi v Kolstrunkem znovu získat vedení na svou stranu, domácí se díky dvěma slepeným brankám dostali do vedení 4:3, které stvrdili v závěru vítěznou trefou.

Druhé utkání přineslo branky už v první části. Liberec si v ní, i přesto, že Ústí dvakrát vedlo, vypracoval náskok 4:2, který už ve zbytku utkání nepustil. I díky výtečnému Vaníčkovi v bráně nakonec zaknihoval vcelku jasnou výhru 8:4, hrdinou se stal také domácí Salát, jenž si připsal čtyři asistence.

Ústí tak v sérii na čtyři vítězná utkání ztrácí dva zápasy, příští víkend se pokračuje ve sportovní hale na Slunetě. „Pro dnešní utkání byl důležitý závěr první třetiny, kde se zápas zlomil,“ zhodnotil průběh nedělního boje trenér Ústí Marek Vojta.

„Těšíme se, až sérii přivezeme domů k našim fanouškům. Rozhodně nic nevzdáváme,“ vypíchl na závěr. V metropoli na Labi série pokračuje v sobotu ve 13 a v neděli v 15 hodin odpoledne.