Důležitost mače zvyšoval netradiční systém florbalového nasazení do play off, kde si týmy z první čtyřky základní části soupeře vybírají podle svého uvážení, ale hlavně: čtvrtý začne čtvrtfinále doma a pátý venku. Dost možná to budou právě tihle sokové, kteří na sebe narazí a v úterý to dlouho vypadalo, že severní vítr bude pro Kladno příliš krutý a nepřestane ho obtěžovat ani poté, co orkán Sabina odkvačil.

Ústí začalo skvěle, první část opanovalo zaslouženě 4:1, hýřilo aktivitou. Kanonýři ale dobře vědí, že ve florbalu takové vedení po jedné třetině mnoho neznamená a po obrátce začali pracovat na nápravě. Během pouhopouhé minuty a půl se jim povedlo zásluhou Sachra, Šnajdra a Šefčíka vyrovnat a začínalo se znovu.

Severočeši ještě jednou ve skóre utekli, ale třetí dějství patřilo dlouho Kladnu. Hlavně zkušenému Riebauerovi, který se po pauze do týmu nedávno vrátil a řídil dvěma trefami obrat na 6:5. Přesto se nakonec radovali hosté. Tři minuty před koncem vyrovnal Beneš a v prodloužení akci stejného hráče zužitkoval ve zlatý gól Fořt.

Ústí tak nyní drží mečbol na své straně placu a dost možná se brzy bude chystat odveta s ještě mnohem větší důležitostí.

Florbal, I. liga:
Kanonýři Kladno – Florbal Ústí n/L 6:7 pp (1:4, 3:1, 2:1 – 0:1).
Branky: 16. Šnajdr, 22. Sachr (Přívara), 23. Šnajdr (Stůj), 23. Šefčík, 43. Riebauer (Ahlin), 49. Riebauer (Louvar) – 4. vlastní, 6. Pavelka, 18. Poloprutský, 20. Vavruška (Stummer), 26. Pavelka (Stummer), 58. Beneš (Esterka), 62. Fořt (Beneš).