Florbalisté Ústí skončili letos na Czech Open v kategorii U21 ve čtvrtfinále. Turnaj sice začali skvěle, když ve skupině zdolali švýcarský Zug 2:1, následně si poradili i s domácím Tatranem Střešovice 3:2 a v posledním zápase skupiny pak přehráli 3:1 i Stockholm, ovšem volno navíc po přímém postupu do čtvrtfinále jim úspěch nepřineslo. V prvním zápase play-off totiž nestačili na pražský Start98, kterému podlehli 3:5.

Zápas rozhodly dva rychlé góly Pražanů během 16 sekund. Ačkoliv se Ústí povedlo srovnat, Start znovu odskočil a Ústí už ztrátu nedotáhlo. „Na začátku zápasu jsme si řekli, co chceme hrát, ale prostě nám nevycházelo vůbec nic. Soupeř dal dva góly a to se nám už těžce dohánělo, celý zápas byli před námi,“ hodnotil ústecký Ondřej Kawulok. Už ve středu vyzve Ústí od 20.00 doma v poháru Mladou Boleslav. 

STARTUJE POHÁR

Už dnes ale mají šanci na reparát, od 20 hodin totiž na ústecké Slunetě vyzvou stříbrný tým loňského ročníku Superligy, Mladou Boleslav.

Jednat se bude o první zápas Českého poháru, který má dvě části. V otevřené části startují i celky z nižších soutěží, zapojí se do ní 80 celků, nejlepší dostanou v listopadu příležitost připojit se k vrcholové části. V té startuje 20 celků ze Superligy a 1. ligy v pěti skupinách po čtyřech účastnících, kteří se utkají jednokolově každý s každým. Nejlepší dvojice pak postoupí do osmifinále play-off. 

Ústí přivítá kromě Mladé Boleslavi ještě Českou Lípu (pondělí 26.8., 20:00), která už včera zdolala 6:3 Liberec, právě pod Ještědem pak svěřenci Davida Derky hned ve středu 28. srpna skupinu uzavřou.