„Za první dvě třetiny se musíme fanouškům omluvit. Tempo zřejmě souviselo z velkým vedrem venku. Bez nasazení, bez pohybu a důrazu to v sezóně půjde jen těžko,“ hodnotil negativně i přes výhru první utkání trenér Ústí Vladimír Trčka.

Jeho svěřenci otáčeli zápas až v posledních třinácti minutách, kdy vstřelili čtyři góly.

To sobotní duel měl úplně jiný průběh. Ústí nad favoritem a několikanásobným českým mistrem vedlo 2:0, jenže celek, jenž má ve svém středu řadu zkušených reprezentantů, skóre otočil.

„Jsem rád, že jsme po minulém horším výkonu potěšili diváky poctivým výkonem a top favorita jsme potrápili,“ zhodnotil hlavní trenér Ústeckých.

Florbal, Český pohár, základní skupina, 2. a 3. zápas:
Florbal Ústí – FB Hurrican Karlovy Vary 6:5 (2:1, 0:2, 4:2)
Branky: 10. Semerád D., 19. Vítek, 47. Trčka, 51. Beneš, 54. Fuchsig, 59. Kawulok – 7. Pecha, 22. Vašíček, 28. Zavadil, 41. Nushart, 60. Pecha.
Rozhodčí: Brejcha – Herman. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 109.

Florbal Ústí – FLORBAL CHODOV 4:7 (2:1, 1:3, 1:3)
Branky: 3. Vavruška, 11. Pavelka, 34. Peška, 59. Kawulok – 20. Mikeš, 24. Koutný, 29. Bauer, 36. Maxa, 46. Eremiáš, 51. Bauer, 60. Majer.
Rozhodčí: Monzer – Procházka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 205.