Nakonec se ale vraceli s dobrou náladou, na půdě soupeře totiž zvítězili 6:5 a pojistili si tak druhé místo v tabulce.

„Ten den bylo všechno proti nám," zahájil vyprávění trenér Ústí Tomáš Syryčanský. „Nejprve mi v největším lijáku vypadl nákup z auta a při odjezdu k utkání mě tam málem nechali. Když jsme přijeli na místo, zjistili jsme, že nám chybí Radim Kühnel. Strašně pršelo, všichni rychle naskákali do aut a povídali, že je určitě v jiném. Ale nebyl. Po tom všem jsem si říkal, že vyhrát na Kladně by byl zázrak," smál se kormidelník Ústečanů.

Nechali Kladno vybláznit

Jeho svěřenci se ale postavili osudu a i bez svého nejproduktivnějšího hráče Viktora Kopeckého, který je zraněný, zvítězili. „Šli jsme do toho s defenzivní taktikou, nechali Kladno hrát a vybláznit a sami jsme hráli na brejky. A vyšlo to," radoval se kouč.

Ústí sice prohrávalo 1:2, pak ale ještě v první části otočilo a na začátku třetí vedlo 5:3. „Soupeř sice dvěma góly vyrovnal, ale věřil jsem, že to zlomíme. V závěru jsme měli přesilovku a rozhodli," pochvaloval si Syryčanský, jehož tým má na kontě 25 bodů, a dodal: „Vzhledem k vývoji v tabulce jsou to pro nás cenné tři body. Vždyť má pět týmů osmnáct bodů, je to tam hodně našlapané."

Kanonýři Kladno – Florbal Ústí 5:6 (2:3, 1:1, 2:2)Branky a nahrávky Ústí: 11. Pojar (Mareš), 14. Kužel (Kolstrunk), 16. Grosse (Novák), 31. Kužel (Štorek), 46. Huslička (Kužel), 55. Stummer (Štorek). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Střely: 38:26. Diváci: 85.
Florbal Ústí: Skala (Stránský) – Kužel, Glatz, Pojar, Kolstrunk, Nikolič, Vojta, Stummer, Kučaba, Sattler, Novák, Grosse, Svoboda, Štorek, Huslička, Mareš, Schuschwary. Trenér: Syryčanský.