V ní sice ztrácí na Znojmo dva body, ale kvůli odloženým zápasům z důvodů karantény mají stále dvě utkání k dobru.

„Ze začátku jsme se nemohli dostat do tempa. Soupeř byl velmi dobře připravený a hru kouskoval, což nám nevyhovovalo," popsal ústecký trenér Marek Vojta.

Do druhé třetiny tak stáhl hru na dvě formace a svým svěřencům naordinoval aktivnější hru bez míčku, neustálé napadání soupeře. To přineslo ovoce už ve 23. minutě, kdy se krátce po sobě trefili Kopecký a Krbec.

ROZHODUJÍCÍ FÁZE ZÁPASU

„To byla rozhodující fáze zápasu. Brzy nato přidal Kopecký další branku a odskočili jsme hostům o tři branky. To je zlomilo a my už měli zápas pod kontrolou," doplnil Vojta.

Zdá se, že karanténa a následné dohánění zápasového manka Florbalu Ústí vyhovuje. „Hrajeme v rytmu play-off, vůbec nemáme čas trénovat. To hráče víc baví, na druhou stranu je to náročné na regeneraci. A taky pro nás trenéry. To, co bychom potřebovali nacvičit při tréninku na palubovce, řešíme pomocí techniky. Musím říct, že úspěšně," vysvětlil trenér.

Ústečané cítí šanci jít do čela 1. ligy. „Naším cílem v základní části je samozřejmě vybojovat co nejlepší umístění, ideálně první místo. Na druhou stranu se musíme soustředit také na vyladění spousty herních situací a dalších věcí před vyřazovací částí," uzavřel trenér. Další zápas čeká Ústí v sobotu na půdě Rožnova.

Florbal Ústí – Black Angels 11:6 (2:2, 4:2, 5:2)branky: 10. Pražan, 18. Krbec, 23. Kopecký, 23. Krbec, 27. Kopecký, 38. Pojar, 41. Štorek, 45. Novák, 51. Krbec, 53. Pojar, 59. Kopecký – 3. Bauman, 6. Nekola, 28. Bauman, 35. Velechovský, 51. Melíšek, 55. Novotný
diváků: 136, vyloučení: 5:2