Sbohem Superligo… Je to zhruba rok, Sportcentrum Sluneta namačkané florbalovými fanoušky i hráči křepčilo z postupu do nejvyšší soutěže. Shodou okolností tehdy Ústí vyřadilo Hattrick Brno. Nyní se mu jiný brněnský tým, Bulldogs, stal osudným. Ústí nezvládlo ani třetí domácí pokus a v šestém duelu série prohrálo 4:5 po nájezdech. Se soutěží se tak loučí, Brno čeká baráž.

Utkání začali domácí hrůzostrašně a už ve 2. minutě prohrávali 0:2. Trpělivě hrající soupeř kontroloval i nadále vývoj utkání, šancí diváci v 1. třetině moc neviděli.

Druhá perioda sice přinesla ze strany domácích několik závarů, jenže slavili znovu hosté, kteří těžili z rychlého brejku. Stav 0:3 před poslední periodou vypadal beznadějně, jenže Ústí přidalo na aktivitě v napadání a dvěma brankami se dostalo na dostřel. Brno však téměř okamžitě odpovědělo důrazem v brankovišti a znovu odskočilo na 2:4.

POHÁDKOVÝ COMEBACK BEZ HAPPY ENDU

Kdo by devět minut před koncem nad Ústím zlomil hůl, krutě by se spletl. Domácí šlápli na plyn, těsně za domácí lavičkou předával rady i zkušený Martin Pražan, který momentálně válí za Chodov. Čtyři minuty před koncem dostal halu do varu Chudina, následně roztočili domácí kolotoč, na jehož konci stál Kopecký a jeho dělovka v čase 57:58 zaplula přesně do šibenice - 4:4!

Slušně zaplněná hala explodovala nadšením, pár sekund před koncem ji ale hosté mohli zmrazit, závar před domácím brankářem se ale naštěstí podařilo vyřešit, míček se vykutálel těsně vedle domácí svatyně.

V nastavených deseti minutách především nechtěl ani jeden ze soupeřů chybovat, a tak zápas dospěl až k samostatným nájezdům.

V první sérii si sice domácí Krbec rozhýbal brankáře, jenže přestřelil, naopak hostující Juhaňák poslal svůj tým do vedení. Za domácí srovnal ve druhé sérii kapitán Stummer, který nevymýšlel, párkrát naznačil a pak bleskovou ranou propálil Kuhna v brance Brna.

Na další trefu se čekalo až do závěru čtvrté série. Ačkoliv v té třetí uspěl domácí Kužel sudí branku neuznali, mečbol tak přihrál hostům úspěšnou kličkou Žižka. Klíčová role připadla Chudinovi, ten však potvrdil, že Ústí nájezdy nejdou a Slunetu zahalil smutek. Stejně jako v sedmém zápase v Liberci totiž Ústí v nájezdech neuspělo, tentokrát je to stálo příslušnost k nejvyšší soutěži.

"Pokud dáme jeden nájezd z deseti, je to špatné," litoval po zápase obou nájezdových krachů jeden z nejzkušenějších hráčů Mikuláš Krbec.

"Byl jsem celkem klidný, věděl jsem, co chci udělat, bohužel brankář máchal rukama a já mu ji trefil," litoval poslední z neúspěšných exekutorů Michal Chudina. "Chybělo nám trošku štěstíčko, škoda, že jsme od začátku nehráli tak, jako ve třetí třetině, to bychom je převálcovali," doplnil.

"Na začátku zápasu jsme bohužel dostali laciné góly. Jsem hrdý na kluky, že to nezabalili, bohužel v nájezdech jsme selhali. Na jeden proměněný nájezd z pěti se asi vyhrávat nedá," zhodnotil utkání domácí trenér Marek Vojta.

Ústí tak po roce opouští nejvyšší soutěž, ovšem s velkou nadějí brzkého návratu, Mladý a perspektivní tým, vystavěný především kolem zdejších odchovanců, kteří navíc letos sbírali zkušenosti v nejvyšší soutěži, to jsou samé plusy. Jak dlouho návrat Ústeckým potrvá je zatím ve hvězdách. Tak zatím sbohem, Superligo. Avšak snad brzy nashledanou!

Tipsport Superliga, play-down, 6. zápas:
Florbal Ústí - Bulldogs Brno 4:5 sn (0:2, 0:1, 4:1, -0:0, 1:2sn)
Branky a nahrávky: 43. Kopecký (Krbec), 51. Esterka (Krbec), 56. Chudina (Krbec), 58. Kopecký (Stummer) – 1. Coufal (Bauer), 2. Juhaňák (Mráz), 24. Coufal (Kadlec), 52. Ondráček (Sládeček), rozh. náj. Žižka
Rozhodčí: Laštovička, Čížek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváci: 370.
Florbal Ústí: Weissgarber (Fibiger) – Stummer (C), Semerád, Esterka, Täuber, J. Horák, Kühnel – Kužel, Kolstrunk, Vavruška – Josef Novák, Kopecký, Vl. Štorek – Täuber, Pavelka, Fuchsig – Chudina, Koník, Krbec.
Konečný stav série: 2:4.