Ústečtí hráči zůstávají v tabulce až na jedenácté příčce, na celky před sebou ale ztrácí jen čtyři body. Nutno však podotknout, že mají stále čtyři zápasy k dobru!

Jako první se v hale Slunety představily Pardubice, které Ústí nutně potřebovalo porazit. Jenže to se nepovedlo. Přestože domácí vedli už 4:1, nechali soupeře v předposlední minutě srovnat na 5:5 a poté neuspěli v nájezdech.

„Dobře rozehraný zápas jsme prohráli vlastní nekoncentrovaností a zbytečnými chybami. Je potřeba si uvědomit jaký cíl máme a jestli pro něj děláme maximum," zlobil se na webu Český florbal trenér David Stummer a pokračoval: „Zítra nás čeká nový zápas, do kterého půjdeme mnohem lépe připraveni."

A jak slíbil, tak si i stalo. Ústečané na poslední Hradec vlétli a po dvou třetinách vedli 5:2. V té třetí sice hosté dvakrát snížili na rozdíl jediné trefy, srovnat už se jim ale nepovedlo.

Florbal Ústí – Pardubice 5:6 sn (3:1, 2:2, 0:2 – 0:0). Branky Ústí: Vavruška 2, D. Semerád 2, Täuber. Rozhodčí: Monzer, Procházka. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Střely: 40:33. Diváci: 62.

Florbal Ústí – Hradec Králové 6:5 (2:1, 3:1, 1:3). Branky Ústí: Beneš 2, Šredl, Stibor, Vítek, V. Semerád. Rozhodčí: Neumaier, Libecajt. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Střely: 34:21. Diváci: 50.

Ústí: Netopilík, Kvapil – Harák, Göndör, Vavruška, Poloprutský, Novák, D. Semerád, V. Semerád, Vítek, Šredl, Esterka, Fuchsig, Bárta, Beneš, Täuber, Vlček, Stibor. Trenéři: Vojta, Stummer.