Do zahájení nové sezony extraligy volejbalistů zbývá den. V sobotu do ní vkročí ústecký účastník posledního čtvrtfinále domácí premiérou proti tradičnímu rivalovi z Benátek nad Jizerou. A právě v hale tohoto soka si ověřili v přípravném klání, předsezonní formu. Zdá se, že graduje.

„Obměněné mužstvo se začíná sehrávat,“ těší ústeckého manažera Miroslava Přikryla.

V pravý čas, souhlasíte?
Základní šestka Lubomír Bartůněk, Kramar, Tibitanzl, Kanaďan Wilson a na smeči další dva cizinci Brazilec s přezdívkou Zojo (Dhionathan Da Silva Willyan) a Albánec Redi Koci. Na libero patří náš starý známý ústecký patriot, odchovanec a stálice Kořínek.

Kdo další doplní kádr?
Dobře se jeví nahrávač Průcha, který se zapojil, který tady fungoval už v minulých sezonách, je to ostřílený matador. Blízko dohodě jsme i s Vítězslavem Bartůňkem. Jde o poloprofesionální smlouvy. Oba mají civilní zaměstnání v Praze, ale budou dojíždět na tréninky i zápasy. Na bloku je Jan Vodvárka a šanci dostane dorostenec Jan Šídlo. Dvanáctku kompletuje nyní s kolenem laborující Šulava.

Dvanáct statečných máte. Jste spokojeni s kádrem?
Není to nějaký luxus, ale víc si dovolit nemůžeme. Dvanáct lidí je minimum vzhledem k tréninkům i přípravě.

Jaký byl závěr přípravy?
Ostrým testem byl Memoriál Evžena Kroba na Odolena Vodě. .

Jak je spokojen nový trenér Jakub Salon?
Trenér ocenil zapojení cizinců, kteří po tréninku a souhře s nahrávači začínají nabírat herní jistotu. To se začíná dařit. Měli by zapadnout morálně, kamarádsky i výkonnostně.

Bývalý ústecký kouč Petr Brom plní funkci sportovního ředitele?
Ano, zaměřuje se na organizační věci a dost zařizování je i s pobytem našich cizinců.