Závod kolem Jedlové hory přivítal necelou čtyřicítku odvážných, tzv. Střížovické zdravé jádro místo sněhuláků začalo stavět blátivou stopu kolem Chlumeckého rybníka. Pěkně to klouzalo, trať byla dlouhá 13,2 km. a očekával se napínavý souboj v ženské i mužské kategorii. Rusínová - Sobecká - Musilová, Pinc - Zuda - Bystřický. 

Zdeňka Pince doprovázel nejen jeho dědeček, ale i usměvavá paní Ladislava Lásková s přítelem. "Dohromady nám je 150 let, ale sportu fandíme stále. Když mi bylo sedmnáct, tak jsem v Litvínově stála na bedně a málem jsem brala zlatou medaili v republikovém závodě všestrannosti. Doma mám ještě fotku. Zdeňkovi jsme drželi palce už v Dubičkách," tvrdila pamětnice.

Na oranžové lávce přes dálnici nás postávalo s foťákem víc, kdyby svítilo sluníčko, tak by to byly fantastické fotky. Hned dvakrát museli sportovci vystoupat na Jedlovou hory a nebylo to nikterak jednoduché. Lesní cesta byla rozbita těžkým strojem, sníh se po chvilce změnil v mazlavou hmotu. O pády nebyla nouze!

Jako první se u můstku objevil Tomáš Bystřický, za ním Petr Zuda, třetí byl Zdeněk Pinc. "Poslední úsek kolem rybníka vyžadoval krasobruslařský talent. To byla tedy jízda. Úzká cestička samý výmol, stružka, kaluž, bažina. Jsem už zvyklý na spletitý terén, nebylo to dlouhé, ale náročné," vysvětloval v cíli vítěz, kterého zdobí od loňského roku titul Mistra světa v letním biatlonu.

Získal jej v Německu a zajímavých trofejí má doma víc. Horská výzva Krkonoše, Šumavský šutr, atd. Mezi ženami se s nástrahami tratě nejlépe vypořádala Jarmila Sobecká. V cíli ji čekal i Tomáš Procházka, který s ní chodil do jedné třídy. Letos se poprvé přihlásil do Ústeckého krosového poháru a moc se těšil na atmosféru závodu. Náhlá bolest v tříslech ho však vyřadila z tréninku, tak musí odložit setkání se slavnou spolužačkou na pozdější dobu. 

Běh kolem Jedlové horyabsolutní pořadí muži: 1. místo - Tomáš Bystřický - Dynafit Plzeň - č. 63 - čas - 00:51:10; 2. místo -  Petr Zuda - Všebořice - č. 62 - čas 00:52:15; 3. místo -  Zdeněk Pinc - MMB Třebenice - č. 53 - čas 00:53:54
absolutní pořadí ženy: 1. místo -  Jarmila Sobecká - USK Provod - č.83 -  čas 01:01:41; 2. místo -  Zuzana Rusínová - Happy Loop - č.77 - čas 01:02:23; 3. místo -  Dagmar Musilová - Jílové - č. 72 - čas  01:03:06