Dvě největší opory, Lamb Autrey a Spencer Svejcar, odehrály pouze pět, respektive jedenáct minut, šanci tak dostali jiní. Výborný duel odehrál Johan Haiblík, první minuty v nejvyšší soutěži si připsal také osmnáctiletý odchovanec Matěj Wiesner. Ten nakonec zaznamenal necelých sedm minut, během nichž si připsal dva obranné doskoky, jednu asistenci a jednu ztrátu. "Není to jen o tom, že Svejcar s Autreym nebyli úplně fit, ale také o tom, že si ten prostor výkony na tréninku prostě zasloužil," řekl k premiéře nejmladšího člena svého kádru trenér Slunety Antonín Pištěcký.

Ten litoval, že jeho tým nepředvedl v první půli stejný výkon, jako po změně stran. "Popravdě ani nevím, o kolik jsme prohráli, řeknu k tomu jen jedno. Byl to zápas dvou poločasů, kdy jsme v tom prvním dovolili Nymburku 63 vstřelených bodů. Ve druhé půli jsme zjistili, že když budeme bojovat, hrát důrazně a agresivně, můžeme se měřit s každým." Právě díky špatné obraně v první půli nebylo Slunetě nic platných ani 52 bodů, které dokázala několikanásobnému mistrovi nastřílet i bez dvou zmíněných Američanů (byť Svejcar stihl alespoň 5 bodů, Autrey zůstal na nule).

Po změně stran se severočeskému celku povedlo přibrzdit reprezentanta Hrubana i nově příchozího Palyzu a domácí se rázem vzmohli na pouhých 39 bodů. Ve výborném výkonu pokračoval pivot Rakočevič, jenž zaznamenal 14 bodů a 9 doskoků, dařilo se také Peckovi (13 bodů, 7 doskoků), nejlepšímu střelci Dereku Hanesovi (17 bodů) či tradičně dobře hrajícímu Daliboru Faitovi (12 bodl). Ústí i díky tomu prohrálo zbylé dvě desetiminutovky v součtu jen o šest bodů, na zvrat ale určitě nemělo.

Přesto je výsledná porážka o 17 bodů, i vzhledem ke zmíněným absencím, slušným výsledkem, navázat na něj se Sluneta pokusí v sobotu, kdy ji čeká další náročný duel, tentokrát na palubovce druhé Opavy.

Basketbal, Kooperativa Národní basketbalová liga, 11. kolo:
Nymburk - SLUNETA Ústí 102:85 (35:25, 63:52, 86:72)
Nymburk: Hruban 24, Palyza 15, Obasonah 14, Prewitt a Benda 12, Zimmermann 7, Kovář 6. Rylich a Dalton 5, Tůma 2
Ústí: Hanes 17, Rakočevič 14, Pecka 13, Fait 12, Haiblík a David 7, Svejcar 5, Šotnar a Maděra 4, Karlovský 2, Wiesner 0
Trojky: 26/11 - 25/12. TH: 28/21 - 17/11. Doskoky: 33 - 34. Hráno bez diváků.