Jenže na kdyby se nehraje a tak se tým trenéra Milana Sahuly v premiérovém ročníku v této soutěži umístil na konečné třetí příčce. Naposledy si doma hravě poradil i s druhým finalistou soutěže a brněnské Sígrs rozdrtil 55:17!

„Domácí atmosféra a hřiště nám prostě svědčí, poprvé se nám, možná i změnou předzápasové přípravy, podařilo nenechat si utéct začátek. Průběh celého utkání byl pevně v našich rukou a režii. Musím vyzdvihnout perfektní přístup a výkon celého stabilního jádra týmu," pochvaloval si po utkání na klubovém webu trenér Sahula.

NEDOBYTNÁ TVRZ

Domácí prostředí v Olšinkách, to byla letos jedna velká nedobytná tvrz. Důkaz? Hráči Blades doma neztratili ani bodík, porazili všechny soupeře včetně obou finalistů z Plzně i Brna. Jenže venku se jim tolik nedařilo a s třemi porážkami skončili třetí.

„Přestože brněnský tým nenasadil nejsilnější sestavu, tak jsme makali od začátku do konce a šli jsme si jasně pro vítězství. Mám radost, že končíme sezonu s pozitivní bilancí a zároveň jsme porazili každého soupeře. Dlouho mě bude mrzet prohra o jeden bod na hřišti Hippos, která nám zavřela dveře v bojích o Silver Bowl. Chtěl bych poděkovat všem, kteří nás letos podporovali a dopomohli nám k těmto výsledkům," řekl manažer klubu Jakub Valjent.

„Zápas proti Brnu byl fyzicky náročný. Vlivem zranění nás nastoupilo málo, takže jsme takřka všichni hráli bez střídání. Do první čtvrtiny jsme šli s jasným cílem: zvrátit nepříznivé statistiky prvních poločasů v náš prospěch. To se nám také podařilo a mohli jsme hrát v klidu a beze strachu z dotahování nepříznivého skóre," dodal Petr Hejna.