Na úvodní branku se čekalo poměrně dlouho. Až z kraje druhé třetiny tvrdou ránou z velké dálky propálil českého brankáře Patric Ducharme. I domácí hráči v bílých dresech si dokázali šance vypracovat, ale neproměnili je. V závěru této třetiny hrál český tým dvojnásobné oslabení. To sice přečkal, ale následnou klasickou přesilovku dokázal po krásné kombinaci proměnit Benoit Amyot-Dussault. Krátce poté přidaly Javorové listy třetí branku, v pádu se trefil Patrice Paré.

Plynulost hry ve třetí třetině ovlivnila častá vyloučení. Zámořský celek si zkušeně své vedení dokázal ubránit. Kanada svůj první zápas na šampionátu vyhrála 3:0, naopak český celek jednak vyšel poprvé gólově naprázdno, ale také zažil premiérovou porážku.