„Moc děkujeme všem, kteří se na letošním ročníku našeho projektu podíleli. Byla za tím téměř půlroční příprava, ale stálo to za to. Vidět rozzářené oči dětí, které to v životě neměly vůbec jednoduché, je pro nás tou největší odměnou,“ pochvaloval si po akci předseda pořádajícího oddílu Pavel Přibyl a doplnil, že celkem už projekt vynesl Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením (SPMP) přes 382 tisíc korun.

„Za vybrané peníze letos dětem pořídíme malou horolezeckou stěnu. Děkujeme všem sportovcům, takovou částku jsme absolutně nečekali,“ řekla dojatá předsedkyně SPMP Iva Bartušková.

Kromě rekordu v počtu plyšáků i vybraných peněz mohli mít letos pořadatelé radost i z triumfu domácího týmu Lokomotif, který na premiérové prvenství čekal dlouhých sedm let. Loni skončil bronzový, letos už ale zvládl všechny nástrahy a po finálovém vítězství 4:1 nad Šluknovem se hráči mohli začít radovat. Bronz pak bral nováček turnaje, tým Vaňováků.

Turnaj zpestřilo i exhibiční utkání dětí z místní školy. V něm nastoupili proti týmu boxerů Lukáše Konečného a před zraky svých rodičů a dalších dvou stovek diváků zvítězili jasně 10:2. „Hrálo se v neuvěřitelné atmosféře. Děti ze sebe vydaly to nejlepší a zaslouženě vyhrály. Na památku dostaly medaile a tričko s logem našeho projektu,“ doplnil ředitel turnaje Tomáš Hon.