Sluneta sice po většinu zápasu vedla, místy až dvanáctibodovým rozdílem, jenže oslabeného soupeře stále nemohla definitivně zlomit. Hostům chyběli Sehnal i Rekič, v závěru se navíc zranil Mareš. Přesto se Pražané díky nezdolné bojovnosti a výborné agresivitě v obraně v poslední čtvrtině dostali do trháku, a ve vyrovnané koncovce nakonec těsný náskok udrželi.

"Do utkání jsme vstoupili špatně, nechali jsme Ústí dávat jednoduché koše. Postupem času nám ale naše agresivní obrana pomohla k vyrovnání skóre a myslím, že v závěru jsme měli více fyzických sil a udrželi jsme těsné vedení," hodnotil zápas hostující Jan Štěrba, autor 22 bodů.

To domácí trenér Antonín Pištěcký byl viditelně naštvaný. "Dnes rozhodla bojovnost a nasazení na obou stranách hřiště. Soupeři chyběli od začátku Sehnal s Rikičem, v závěru, kdy se oba týmy přetahovaly o vedení, se zranil ještě Mareš, takže dohrávali až na pár výjimek jen kluci, kteří nemají žádné velké zkušenosti s nejvyšší soutěží. Bohužel po celý zápas více bojovali a výhru si prostě a jednoduše zasloužili."

Příliš do řeči nebylo domácímu pivotovi Daliboru Faitovi, jenž zaznamenal pouhých šest bodů. "Zápas rozhodla agresivita, bojovnost a útočný doskok soupeře," pravil se sklopenou hlavou.

Ústí má šanci na nápravu 29. prosince, kdy vyjíždí na palubovku Hradce Králové.

Basketbal, Kooperativa Národní basketbalová liga, 15. kolo:
SLUNETA Ústí nad Labem - USK Praha 81:83 (24:17 44:39 63:61)
Body domácí: Pecka 20, Svejcar 14, Rakočevič 12, Autrey 11, Maděra 8, Fait a David po 6, Šotnar 4,
Body hosté: Štěrba 22, Bátovský 17, Mareš 11, Fuxa a Samoura po 10, Macháč 6, Kolář 5, Fuxa 2
Trojky: 25/7 – 16/8
'Trestné hody: 15/10 – 28/19
Doskoky: 31 - 30