Zaplněná hala sledovala velké drama se šťastným koncem pro domácí, kteří favorizovanou libereckou Duklu porazili 3:2 na sety. Zatímco fanoušci slavili s hráči nečekaný triumf a atmosféra připomínala období slavných devadesátých let, kdy tehdejší Setuza v letech 1995 – 1999 vybojovala tři tituly, vyhrála třikrát Český pohár a startovala tři sezóny v nejprestižnější evropské klubové soutěži v Lize mistrů, nový ústecký trenér Lubomír Vašina měl co dělat, aby udržel slzy štěstí a dojetí.

„Bojovnost a odvaha to byly klíčové momenty v naší hře,“ rozplýval se po utkání známý bouřlivák Lubomír Vašina, který před sezonou nahradil na lavičce SKV Ústí nad Labem Jakuba Salona. Zdejší patriot neodolal vábení Beskydska. Jeho nástupce Vašina vyprávěl o těžké přípravě i o tom, že to s ním občas hráči nemají snadné. „Bylo cítit, že odhodlání, že kluci chtějí odehrát kvalitní utkání.“

Újezdský Bivoj.
FOTO: Šikovnost a síla. Desátého Bivoje v Újezdu vydřeli Koudelovi

Ústecké prostředí důvěrně zná i další uznávaný expert Michal Nekola, nyní už jedenáctou sezonu trenér Liberce. „My jsme dnes nedohrávali bodové míče a byli jsme horší na servisu,“ uvedl k bitvě o český sever Nekola a domácím gratuloval k výhře i výbornému výkonu.

Ten ocenil i zkušený reprezentant Štokr. „Po dlouhé pauze to byl pro nás obtížný zápas. Ústí hrálo s větším nasazením a zasloužilo si vyhrát,“ prohlásil liberecký kapitán Jan Štokr.

Jako živá voda působil na ústecký celek navrátilec Bartůněk, jenž minulou sezonu odehrál za Lvy Praha. „V tiebreaku jsme byli šťastnější hlavně díky dvěma servisům Matěje Kolouška,“ ocenil spoluhráče kapitán Luboš Bartůněk. Nadšenému publiku se představil i nový kanadský smečař Larse Bornemann či chilský olympionik Vicente Parraguirre.

Interporta v parku na Severní Terase nabídla bohatý hudební program.
FOTO: Interporta v parku na Severní Terase nabídla bohatý hudební program