Při domácím dvojzápase ale Elba příliš radosti fanouškům nenadělila. S Kladnem padla 1:3, Plzeň udolala až 3:2 v prodloužení.

V duelu s Kladnem rozhodla především nevyužitá domácí přesilovka pěti proti třem. Soupeř v ní přečkal kanonádu svěřenců Jaroslava Pavlíka, krátce po vypršení trestů sám udeřil a odskočil na 1:2. Ústí nakonec na vyrovnání nedosáhlo a inkasovalo ještě potřetí.

Nedělní duel s Plzní přinesl drama. Domácí dvakrát vedli, soupeř dvakrát srovnal. Třináct sekund před koncem mohl rozhodnout Kváš, ale trefil pouze tyč, vítěznou trefu tak obstaral po deseti vteřinách nastavení Jiří Tomáš.

Přesto jsou dva body ze dvou domácích zápasů pro ústecké hokejbalisty málo. V tabulce Crossdock extraligy jim tak i nadále patří předposlední příčka, na osmý Most, který je zatím posledním postupujícím do play-off, ztrácejí však pouhé tři body.

NOVÉ ZÁZEMÍ JE TÉMĚŘ HOTOVÉ

Zlepšení možná přinese už příští domácí duel, při kterém už se bude Elba převlékat ve zbrusu nových kabinách. „Ty budou slavnostně otevřené za 14 dnů,“ přiblížil finální termín vedoucí domácího celku Tomáš Laibl. „Nejen věrní diváci se tak konečně dočkají důstojného stánku pro hokejbal,“ dodal spokojeně.

„Umělý povrch na hřišti je solidní, osvětlení dostačující, občerstvení funguje, nové je parkoviště pro vozidla tělesně postižených. Před objektem budou dvě malé zastřešené tribuny, samozřejmostí je bezbarierový přístup, zábradlí, odpadkové koše, ochrana oken,“ vylíčil veškeré novoty, které čekají nejen hráče, ale i diváky. „Uvnitř objektu bude sklad, místnost pro rozhodčí, sociální zázemí a šatny pro sportovce,“ popsal na závěr Laibl.