„Náš bodový zisk po třech jarních kolech není špatný, ale čekají nás daleko těžší soupeři," prohlásil kouč Jelen.

Výsledek 5:1 evokuje, že střetnutí mezi Ústím a Karvinou bylo jasnou záležitostí. V tomto případě ale zdání klame. „Strhli jsme to na svou stranu až v závěru, dvě třetiny to bylo vyrovnané, ale zvládli jsme to," těšilo Milana Jelena.

Tým Elby podržel svými zásahy Langthaler, který zaznamenal hattrick. Domácí výběr využil dvě přesilové hry a vyšlo mu rozmezí mezi 39. a 45. minutou, které vyhrál 4:1.

Druhým domácím soupeřem Elby byly v neděli deváté Sudoměřice. „Ukázaly svou sílu, bylo to hodně vyrovnané, po chybě jsme prohrávali 0:1, ale dokázali jsme srovnat," popisoval vývoj kouč Ústí.

Závěr byl znamení spálených šancí Severočechů, kterých si hráči vytvořili velké množství. „Nebojím se říct, že to byl drtivý tlak, ale rozhodla koncovka, kdy jsme se nedokázali prosadit. Nedařilo se nám ani v přesilových hrách," mrzelo Jelena.

Těch měli domácí k dispozici pět, ale na rozdíl od duelu s Karvinou zůstaly nevyužity. „V trestných stříleních to jednou vyjde, jednou ne. Je to pro nás ztráta," uzavřel kormidelník Elby DDM.

Elba DDM Ústí – Karviná 5:1 (1:0, 0:0, 4:1).Branky: 6., 44. a 45. Langthaler, 38. Hubený, 39. Wágner – 40. Diviš. Rozhodčí: Pečený, Danylec. Střely: 33:28. Vyloučení: 3:5 Využití: 2:0. Diváci: 50.

Elba DDM Ústí – Sudoměřice 1:2 po ss (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1). Branky: 32. Baxa – 29. Chovanec, rozhodující nájezd Hübl. Rozhodčí: Pečený, Danylec. Střely: 29:21. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 75.

Elba DDM Ústí: Brhel (Banda) – Zákon, Poláček, Kučera, Sedláček, Růžička, Kaltenböck, Kerl – Soukup, Langthaler, Kučera, Bím, Pilař, Horáček, Baxa, Hubený, Wágner, Stoček, Vacek. Trenér: Jelen.