Zatímco hráči ještě nové zázemí zrekonstruovaného stadionu využívat nemohou, fanoušci už v chladném a deštivém podzimu nemusí čelit kapkám deště, ale mohou využít kryté tribuny. Ty byly při derby s Mostem plné, výhry se ale nedočkaly. „Kabiny pro hráče je potřeba dovybavit. To, že jsou dostavěné, neznamená, že jsou připravené k použití,“ objasnil vedoucí ústeckého mužstva Tomáš Laibl.

Hosté si vypracovali dvoubrankový náskok, který ale dokázali svěřenci Jaroslava Pavlíka smazat. Těsně před koncem druhé části vstřelil kontaktní branku Poláček, v posledním dějství srovnal Tomáš. Mostu se však znovu povedlo odskočit, Elba ovšem vzápětí opět vyrovnala.

Ve strhujícím závěru dostali nejprve domácí příležitost dvojnásobné početní výhody, v níž nastřelili tyč, půl minuty před koncem ale nastřelil brankovou konstrukci také soupeř. Utkání tak dospělo až do prodloužení, ve kterém byl úspěšnější Most.
I jeho hráčům se totiž naskytla možnost přesilové hry, na níž se ještě připravili během oddechového času. Po rychlé kombinaci propálil po minutě nastavení vše, co mu stálo v cestě, Lukáš Zika.

Dvě třetiny jsme neplnili to, co jsme si řekli před zápasem, soupeř byl v náročném utkání ve větší psychické pohodě,“ hodnotil asistent trenéra Pavlíka Josef Sobotka. „Hrát jsme začali až třetí třetinu, kdy jsme byli lepším týmem. Bohužel se k nám štěstí v prodloužení otočilo zády a v oslabení jsme inkasovali.“
Elba tak nevyužila šanci dotáhnout se na svého soupeře a osmičku pro play-off a v tabulce zůstává předposlední. Most si naopak vylepšil náskok na dva body.

Daniel Brzák, Miroslav Vlach